Minidump dosyası inceleme

Aktif olarak 1 adet RAM'in testi bitti ve herhangi bir sorun bulunmadı. 2. RAM'in testini başlattım. Ondada sorun gözükmüyor simdilik. Ve sanirim gözükmeyecek. Halbuki 2'si takılı iken test yaptım hata buldu. En son tekrar 2'sini beraber takıp test yapacağım.
2 adet RAM de Memtest86'da hata vermedi. Tek tek denedim. İşin garip yani ilk test yapmami istediğinizde 2'sini beraber takılı şekilde test yaptım. Hata verdi. Tek tek yapınca ikisi de hata vermedi. Aktif olarak tekrar test yapiyorum ikisine beraber uzun süredir hala hata gözükmüyor. Memtest86 en güvenilir test ise bu olayı nasıl yaşıyorum.
2 RAM takılı iken yaptığım test sonucu.
Bu arada PSU kaynaklı bir sorun olabilir mi? RM750 var bende 6900XT sistemime taktıktan sonra bu sorunları yaşamaya başladım. 3800X işlemcim var. Voltaj yetersizliği olabilir mi bilmiyorum.
RAM'ler yerine tam oturmamış veya bağlantı noktalarında temassızlık yaşanmış, siz çıkarıp tekrar takınca düzelmiş olabilir. Bunun dışında X.M.P'den şüpheleniyorum ben. Bellekler uyumsuz olup, siz X.M.P açınca Memtest86'da error göstermiştir. Çıkarıp tekrar takınca X.M.P sıfırlandığı için hata göstermemiş olabilir. X.M.P kapatıp sistemi bir süre test edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı