Minik kasada sıcaklıktan dolayı problem yaşanır mı?

Jezo

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, eski bir sistemim var. İçindeki tüm eşyaları yenileyeceğim. Ekran kartı ve güç kaynağını yeniledim, anakarta sıra gelecekken aklıma takıldı: Kasa mini bir kasa, aldığım parçalar sıcaklıktan dolayı bir etki yaşar mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha sıkışık kasalar daha fazla ısıya neden olacaktır tabii ki ama patlatmaz sistemi. Daha sıcak çalışır parçalar, fakat muhtemelen çok sıkıntı olmaz.

Sıcaklık olayı arkadaşların dediği gibi olacak. Ayrıca birçok küçük kasada PSU üst tarafta konumlandırılıyor. O modellerden almayın, PSU can çekişiyor öyle modellerde.

Big Tower = çok büyük dev gibi 10-20 bin liralık bilgisayarlar için extended ATX anakartları ve daha küçüklerini destekler.
Mid Tower = standart boy ATX anakart ve daha küçük anakartları destekler.
Midi ya da mini Tower= kompakt boy Micro ATX anakartları ve daha küçüğünü destekler.
Mini ITX'ya da middle Tower = sadece mini ATX anakartları destekler.
Alıntıdır.

Alınacak anakart ve anakarta monte edilecek parçalar önemli. Şahsen ben micro ATX anakart ve mini - midi kasaları önermem. Yeni nesil güçlü ekran kartları ve RAM slotları gibi birçok alanda sıkıntı verir. Micro ATX anakartlarda RAM ve işlemci çok yakın konumda olup birbirlerine ateş püskürecekler.

Artısı da var eksisi de. Hava akışının iyi, kasa fanlarının güçlü olduğu durumlarda senin avantajına olur, zira içeri çekilen hava daha kısa sürede ve daha yüksek basınçla parçalara iletilir, sağa sola dağılmaz. Kasa ve fanlarının vaziyeti önemli burada.

Big Tower = çok büyük dev gibi 10-20 bin liralık bilgisayarlar için extended ATX anakartları ve daha küçüklerini destekler.
Mid Tower = standart boy ATX anakart ve daha küçük anakartları destekler.
Midi ya da mini Tower= kompakt boy Micro ATX anakartları ve daha küçüğünü destekler.
Mini ITX'ya da middle Tower = sadece mini ATX anakartları destekler.
Alıntıdır.

Alınacak anakart ve anakarta monte edilecek parçalar önemli. Şahsen ben Micro ATX anakart ve mini - midi kasaları önermem. Yeni nesil güçlü ekran kartları ve RAM slotları gibi birçok alanda sıkıntı verir. Micro ATX anakartlarda RAM ve işlemci çok yakın konumda olup birbirlerine ateş püskürecekler.

Benim kasam HP Pro 3500 kasası hangi Tower o acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı