Minik kasada sıcaklıktan dolayı problem yaşanır mı?

O kasadan bende var ve deli gibi ağır. Micro dikey veya küçük kasa diye geçer.

Yok hocam o kadar da ağır değil ama ben bileşenleri taktıktan sonra bayağı ağırlaştı hangi kasa tipinden önerirsiniz ben öyle büyük büyük kasaları pek sevmiyorum.

Boşta 50 derece oyunlarda 65 oluyor.

Hocam sanırım soğutması yeterli olmuyor yeni kasaların önlerinde 3 fan arkadasında 1 fan oluyor benimkinin alt arkasına 1 fan bir de işlemci fanı var başka bir şey yok.
Hocam oyun esnasında 65 derece gayet iyi bir değer. Kullandığınız ekran kartı çok az enerji harcayan (dolayısıyla çok az ısı üreten) bir ekran kartı bu yüzden çok fazla soğutmaya ihtiyaç duymuyor. Eğer yeni kasaların güzel durduğunu düşünüyorsanız sizi tutan yok ama yeni kasa almanız performans olarak bir artışa yol açmayacaktır.

O kasanın içinde ön panel ve HDD yuvaları montajda ve sirkülasyonda çok sıkıntı yapar. Şahsen ben kibar diye kullanacaktım ama ön panelden içe doğru baya uzun bir kutu var onun yüzünden kullanamadım.

Hocam oyun esnasında 65 derece gayet iyi bir değer. Kullandığınız ekran kartı çok az enerji harcayan (dolayısıyla çok az ısı üreten) bir ekran kartı bu yüzden çok fazla soğutmaya ihtiyaç duymuyor. Eğer yeni kasaların güzel durduğunu düşünüyorsanız sizi tutan yok ama yeni kasa almanız performans olarak bir artışa yol açmayacaktır.

Hocam aslında kasanın güzelliği benim pek de umurumda değil iç donanımda bir sorun çıkmadığı sürece kasa değil çuvala bile koyarım sorun yok :)

O kasanın içinde ön panel ve HDD yuvaları montajda ve sirkülasyonda çok sıkıntı yapar. Şahsen ben kibar diye kullanacaktım ama ön panelden içe doğru bayağı uzun bir kutu var onun yüzünden kullanamadım.

Kasa benim hoşuma gidiyor da şu Power Supply bölümü üst tarafta olması beni rahatsız etti biraz.

Hocam mesela Power Supply bölümü üst tarafta içeriye doğru üflemezmi PSU?

Hocam aslında kasanın güzelliği benim pek de umurumda değil iç donanımda bir sorun çıkmadığı sürece kasa değil çuvala bile koyarım sorun yok :)

Kasa benim hoşuma gidiyor da şu Power Supply bölümü üst tarafta olması beni rahatsız etti biraz.

Hocam mesela Power Supply bölümü üst tarafta içeriye doğru üflemezmi PSU?
Büyük fanlı psu ise o psuların fanları psu nun içine doğru üflüyor. Yeni kasalarda psu altta hava deliklerinden dışarıdan hava alıp içeriye üfler pasif olarak da arkadaki deliklerden sıcak hava çıkar. Sizin eski kasa da bu sistem şöyle olacak kasanın içindeki havayı kullanmak zorunda kalacak kasanın içi sabit 30 derecelerdeyse çok problem olmaz ama yüksek ise o psu yanabilir.

Geri
Yukarı