Minimum 27 inç ve IPS Monitör Tavsiyesi

Evected

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynamayacağım. IPS Panel monitör arıyorum.
Benim için önemli olan en basitinden gradient renkleri pürüzsüz gösterebilecek bir monitör.
Genel olarak kod yazmak için kullanacağım. Bunun yanı sıra film/dizi izlerken tatmin edecek bir monitör olmalı.

Araştırmalarım sonucunda bana uygun olan monitörün Asus Proart PA278QV 27" modelinin olabileceğini gördüm. 20.01.2021 itibariyle fiyatı 3500TL civarında.
Ancak 3500TL bandına çıkmadan daha uygun fiyatlı ürünler araştırıyorum.

• Max. 3500TL.
  • 24 inçten çok daha büyük olmalı. 21:9 gibi geniş olabilir. 27 inç idealdir.

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Eğer kod yazmak ve film izlemek için alıyorsan 32.5 inçe çıkabilirsin.

Dikey kullanma imkanı olan bu modele de bakabilirsin.

3500 TL'nin üzerine çıkma şansım yok malesef. Yüksek tazeleme hızı çok problem değil ama olmasa daha iyi olur diyebilirim. Yani tazeleme hızından feragat edip görüntü kalitesine vermeyi tercih ederim.

280Hz olması sorun olur mu?

Dostum film izleyecek biri için çok gereksiz pahalı bir ürün bu, arkadaş için görüntü kalitesi (attığın ürün 1k) gerekiyor diye düşünüyorum. Bunu almak yerine 2K bir ürün almak işine daha çok yarar.

Eğer kod yazmak ve film izlemek için alıyorsan 32.5 inçe çıkabilirsin.

Dikey kullanma imkanı olan bu modele de bakabilirsin.

İlk mesajımda belirtmeyi unutmuşum. 32 inç büyüklüğünü bugün deneyimledim. Hem benim masa boyutum için iyi değil, hem de o kadar büyük olması çok hoşuma gitmedi.

Şöyle düzenleyeyim;
  • Ekran büyüklüğü 27' - 32' inç arası olmalı. 27' inç'ten küçük olacaksa bile 24 inç'ten çok daha büyük olmalı. 16-9 dan geniş (21-9 gibi) tavsiyelere de açığım.
  • Çözünürlük olarak: 2K/4K zorunlu değil, ancak olursa iyi olur.
  • Deneyimlediğim kadarıyla IPS olmalı. Ancak TN hariç diğer tavsiyeler de değerlendirilebilir. Önemli olan dediğim gibi en basitinden güzel bir gradient geçişi yansıtmalı.

İlk mesajımda belirtmeyi unutmuşum. 32 inç büyüklüğünü bugün deneyimledim. Hem benim masa boyutum için iyi değil, hem de o kadar büyük olması çok hoşuma gitmedi.

Şöyle düzenleyeyim;
  • Ekran büyüklüğü 27' - 32' inç arası olmalı. 27' inç'ten küçük olacaksa bile 24 inç'ten çok daha büyük olmalı. 16-9'dan geniş (21-9 gibi) tavsiyelere de açığım.
  • Çözünürlük olarak: 2K/4K zorunlu değil, ancak olursa iyi olur.
  • Deneyimlediğim kadarıyla IPS olmalı. ancak TN hariç diğer tavsiyeler de değerlendirilebilir. Önemli olan dediğim gibi en basitinden güzel bir gradient geçişi yansıtmalı.

İlk mesajımda yanlış yazmışım 31.5 olacak ama sanırım o boyutlar size pek hitap etmiyor.

28 inç.
4K çözünürlük.

O bütçeye kadar çıkacaksan ve "oyun" monitörü almayacaksan 2k-4kdan düşük almanı önermem.

İlk mesajımda yanlış yazmışım 31.5 olacak ama sanırım o boyutlar size pek hitap etmiyor.

28 inç.
4K çözünürlük.

O bütçeye kadar çıkacaksan ve "oyun" monitörü almayacaksan 2k-4kdan düşük almanı önermem.
Evet böyle tavsiyeler arıyorum. Not ettim.

Philips 288E2A modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Hiçbir yerde incelemesi yok. Ama özelliklerine bakıldığında iddialı gözüküyor. Bakabilirseniz özelliklerine sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı