Mining fatal error!

olyxus

Hectopat
Merhaba arkadaşlar küçük bir yardıma ihtiyacım var.
1613198404099.png

Burada görüldüğü gibi madencilik yapmak istedim ve bu hatayı alıyorum, nasıl düzeltebilirim?
(Ekran kartı RX 5500XT) geceleri boş duracağına o da çalışıp para kazandırsın istedim ve bu sizce bana pahalıya patlar mı yoksa hiç bu işlere bulaşmayayım mı? Sizlerin de düşüncesini almak istedim bir yandan.

Hocam kartınız 4 GB, Ethereum kazamazsınız bu yüzden.
Değmez bence tek bir ekran kartı ile ki ekran kartı da öyle güçlü bir şey değil. Ekran kartına yazık, ayrıca iyi bir elektrik faturası da gelecektir sana. Aradaki ufak kar için de değmez bence.
Günde 1 TL elektrik harcayarak 20-25 TL. Gerçekten azmış.

Değmez bence tek bir ekran kartı ile ki ekran kartı da öyle güçlü bir şey değil. Ekran kartına yazık, ayrıca iyi bir elektrik faturası da gelecektir sana. Aradaki ufak kar için de değmez bence.

Hocam anlamıyorum tamam başkalarından yanlış duymuşsunuz öyle kalmış hafızanızda ama 4 işlem kullanarak matematik hesabı yapmak bu kadar da zor olmasa gerek.

Hocam anlamıyorum tamam başkalarından yanlış duymuşsunuz öyle kalmış hafızanızda ama 4 işlem kullanarak matematik hesabı yapmak bu kadar da zor olmasa gerek.

Çok anladığınız bu yorumunuzdan belli. Tebrik ederim.

1. Ben dört işlem yapmanın zorluğundan bahsetmedim. Bunun için o sistemle uğraşmanın değmezliginden bahsettim.
2. Tek bir kartla buna değmeyecegini, sonuçta bir RTX 3060-70-80-90'li en az üç beş karttan oluşan mining sistemi olmadığını belirtmek istedim.
3. Lütfen Türkçeyi güzel anlayalım.

Ayrıca ek olarak kişisel fikrim;
İfade etmesem bile saygı duymakla beraber mininge karşıyım, üç kuruş için ev kullanıcılarının bile bu işe girip, enerji kullanım zincirine dahil olmasını, küresel ısınmaya katkı sağlamasını doğru bulmuyorum. Bugün dünyada enerjinin olmadığı birçok coğrafya varken ve üstelik 1 birim sanal oranının bu kadar üst düzey degerlerde ulaşılmaz (bunu normal günlük hayatın insanları için kullanıyorum) olmasının saçmalığını doğru bulmuyorum.

Tek bir adam belki de (jakuzisinde kafayı dumana boğarken) bir köpek resmiyle manipüle ettiği bu gözünü kar bürümüş mahlukat yığınının da üşüştügü şu ekonomik yeni sömürücü sistemin bir parçası olmadıgım için ince işleyişi hakkında çok bir şey anlamıyorum evet. Ama anladığım kadarı da kafi.

Çok anladığınız bu yorumunuzdan belli. Tebrik ederim.

1. Ben dört işlem yapmanın zorluğundan bahsetmedim. Bunun için o sistemle uğraşmanın değmezliginden bahsettim.
2. Tek bir kartla buna değmeyecegini, sonuçta bir RTX 3060-70-80-90'li en az üç beş karttan oluşan mining sistemi olmadığını belirtmek istedim.
3. Lütfen Türkçeyi güzel anlayalım.

Ayrıca ek olarak kişisel fikrim;
İfade etmesem bile saygı duymakla beraber mininge karşıyım, üç kuruş için ev kullanıcılarının bile bu işe girip, enerji kullanım zincirine dahil olmasını, küresel ısınmaya katkı sağlamasını doğru bulmuyorum. Bugün dünyada enerjinin olmadığı birçok coğrafya varken ve üstelik 1 birim sanal oranının bu kadar üst düzey degerlerde ulaşılmaz (bunu normal günlük hayatın insanları için kullanıyorum) olmasının saçmalığını doğru bulmuyorum.

Tek bir adam belki de (jakuzisinde kafayı dumana boğarken) bir köpek resmiyle manipüle ettiği bu gözünü kar bürümüş mahlukat yığınının da üşüştügü şu ekonomik yeni sömürücü sistemin bir parçası olmadıgım için ince işleyişi hakkında çok bir şey anlamıyorum evet. Ama anladığım kadarı da kafi.

Zaten 4 GB ekran kartı kullanarak ETH kazamıyor. Tek bir kartla buna değmeyeceğine nasıl karar verdiniz? Kazandıracağı parayı hesapladınız mı? 3 kuruş dediğiniz kazançla 5 ayda kendi kartımın parası çıkıyor.

Zaten 4 GB ekran kartı kullanarak ETH kazamıyor. Tek bir kartla buna değmeyeceğine nasıl karar verdiniz? Kazandıracağı parayı hesapladınız mı? 3 kuruş dediğiniz kazançla 5 ayda kendi kartımın parası çıkıyor.

Kartının parası 3 kuruş işte. Üç kuruş derken gerçekten anlamda değil, mecazi olarak. Mecaz anlamı biliyorsun herhalde. 5 ay gece gündüz PC açık olacak bam güm neymiş bir kart parası çıkıyormuş. Bedava verseler 5 ay açık bırakmam bilgisayarı. Sebebini de kendi fikrim kısmında belirttim. İlk mesajımda da o kartın çok aham şaham olmadığını bu yüzden boş vermesini tavsiye ettim. Sen yapıyorsun diye gelip burada savunup herkese çok güzelmiş gibi göstermeye gerek yok. Sonra garibim anlamadığı işlere girişip enerjisini bu yolda harcayıp sonra da mining piyasası cakildiginda kalıyor ortada. Yavaş yavaş zaten kart fiyatları fahiş yuksekken elden çıkaranları da görüyoruz. 3 binlik karta 8-9 bin isteyip elde edemediği karı oradan yapmaya çalışanlar. Hadi kardeşim hadi. Yemezler.

Kartının parası 3 kuruş işte. Üç kuruş derken gerçekten anlamda değil, mecazi olarak. Mecaz anlamı biliyorsun herhalde. 5 ay gece gündüz PC açık olacak bam güm neymiş bir kart parası çıkıyormuş. Bedava verseler 5 ay açık bırakmam bilgisayarı. Sebebini de kendi fikrim kısmında belirttim. İlk mesajımda da o kartın çok aham şaham olmadığını bu yüzden boş vermesini tavsiye ettim. Sen yapıyorsun diye gelip burada savunup herkese çok güzelmiş gibi göstermeye gerek yok. Sonra garibim anlamadığı işlere girişip enerjisni bu yolda harcayıp sonra da mining piyasası cakildiginda kalıyor ortada. Yavaş yavaş zaten kart fiyatları fahiş yuksekken elden çıkaranları da görüyoruz. 3 binlik karta 8-9 bin isteyip elde edemediği karı oradan yapmaya çalışanlar. Hadi kardeşim hadi. Yemezler

Arkadaşa git mining yap diyen ben değilim. Kendisi yapmaya çalışmış çıkan sorunu yazmış buraya. Yatırım tavsiyesi falan verdiğimi hatırlamıyorum. Bedava verseler neden mining yapmayacaksınız? Küresel ısınma vs. çok saçma bir bahane. İnanın sizin bizim gibi kullanıcıların yapmamasının küresel ısınmada önemli bir rolü yok. Anlamadığı işe girişmesin kimseye kesinlikle başla dediğimiz bir durum yok. Soruyorlar kazandırıyor mu diye, evet kazandırıyor. Biz kimseye git Mining'e yatırım yap vs. demiyoruz. Ne zaman ne olacağı belli değil. Ethereum vs. düşerse para kazandırmaz. Ama aradaki kar ufak değil. Neden ufak değil şöyle açıklayayım. 100 TL'ye bir ekran kartı aldığınızı düşünün. Siz zaten bu karttan ne kadar para bekleyebilirsiniz ki? Karttan karta değişiyor fakat genelde maksimum 8-10 ayda her kart kendini amorti ediyor şu anki kur ile. Şu anda dijital madencilik gerçekten iyi bir para getiriyor. Siz bunu kabullenmek zorundasınız. Ayrıca saçma bir şey olsaydı şu anda tüm dünyada ekran kartı stokları hala duruyor olurdu. Çin'deki tatil yüzünden belki biraz sıkıntı çekilirdi. Ama şu an hiçbir yerde kart bulamazsınız. Bu ne demek peki? Demek ki gerçekten mantıklı bir şey şu an bu dijital madencilik. Fiyatları yüksekten satanlar madenciler değil merak etmeyin. Fiyatların yüksekten satılmasının sebebi arz talep meselesi. Madencilere kart gerek kart da insanların elinde var. Madenci her şekilde alacağı için de fiyatlar ortada. Yoksa siz de fiyatlardan dolayı ekran kartı bulamayıp madencilere bu yüzden nefret duyan tayfadan mısınız? Son olarak kardeşiniz değilim. Düzgün hitap edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı