Mining giderleri ve yapımı

Umarım dediğiniz gibidir ama hiç sanmıyorum. Nasıl ki YouTuberlara tek tek vergi cezaları geldiği gibi bu Bitcoin işine de gelebilir. Herhangi bir kazanç varsa bu vergilendirilmelidir. Devlet bunu kaçırmaz.
Oğuz Sasi internet kazançları diye YouTube ilk video aratın izleyin, adamın kendi başına geldi. Zamanında YouTube zaten vergi ödemiyor mu biz niye ödeyelim diyenler ile aynı mantık bu dediğiniz. :D
Maalesef aynı mantık değil hocam. Borsa ile Youtube'un tek ortak noktası para kazanma ihtimalinizin olması. Youtube'da bir içerik üretip pazarlarsınız, borsada bir şey üretmezsiniz, pazarlamazsınız. Borsaya girmek için banka hesabınızın olması yeterli, eğer dediğiniz gibi olsaydı devlet bankaları borsaya giriş için şirket açmanızı isterlerdi. Veyahut yasal iddia bayileri şirket sahibi olmayanları oynatmazdı 😁 Yaklaşımınızı anlıyorum fakat şirket her gelir kapısı için gerekli değil.

Yani şirket konusunda kesin bir şey demiyorum zaten ama vergi mükellefi olmak için şirketsiz olur mu bilmem. Nasıl vergi mükellefi olunur ki başka? İleride devletin yaptığı politikalarla kesin netleşecektir ama dediğim gibi ortada düzenli bir gelir varsa bunun vergilendirilmesi gerekir bu zaten yasalarda böyledir.
O zaman düzensiz gelir yapalım.

Geri
Yukarı