Mining hala karlı mı?

Tek kart da olsa 1000 kart da olsa hala karlı. Ama kar oranı tabii ki düştü. Söyle diyelim önceden 100 TL kazanır iken 10 TL fatura ödüyor iseniz. Şu anda 100 TL kazanır iken 30 TL ödüyorsunuz. Ayrıca ETH ve coinler in de aşağı inmesi kar oranını daha da düşürüyor.

Hazır sistemi varsa 5600X'i elektrik faturasının bir kısmını ödemek için kullanabilir. RTM ve XMR kazabilir. Tek başına yaparsa elektrikten zarar eder o ayrı.
Ryzen 2600 ile hangi coin kazılabilir hocam?

Çok ekran kartı olunca elektrük tüketmiyor mu? Bu nasıl mantık akıl almaz gerçekten. 10 adet 1660 Ti ile 1 adet 1660 Ti aynı gelir-gidere sahip. Kart sayısı neyi değiştiriyor anlatırsanız biz de öğrenelim. Yanlış bilgi de vermeyin. Elektriği de kurtarır kâr da sağlar.

Ortalama olarak 140W görünüyor. Birkaç ayarla belki daha düşürülebilir.

Söylenmek isteneni anlamıyorsunuz. 3060 Ti ortalama 850₺ getirip ortalama 170₺ elektrik harcıyor. Yani aylık yaklaşık 680₺ getirisi var. 1 tane ile yaptığınızda aylık getiriniz 680₺. Kartın başına bir şey gelme riskine karşın yine idare eder bir para diyebiliriz.

Ancak 10 tane 3060 Ti 8.500₺ getirir 1.700₺ yakar. 6.800₺ aylık getiriniz olur. 850 de 170₺ elektrik keyif kaçırır ancak 8.500 de 1.700₺ pek de keyif kaçırmaz. + olarak tek kartın zarar görse dahi kalan 9 kart rahat bir şekilde amorti eder durumu. Tek kartla yapılmaz denmesinin mantığı budur.

Söylenmek isteneni anlamıyorsunuz. 3060 Ti ortalama 850₺ getirip ortalama 170₺ elektrik harcıyor. Yani aylık yaklaşık 680₺ getirisi var. 1 tane ile yaptığınızda aylık getiriniz 680₺. Kartın başına bir şey gelme riskine karşın yine idare eder bir para diyebiliriz.

Ancak 10 tane 3060 Ti 8.500₺ getirir 1.700₺ yakar. 6.800₺ aylık getiriniz olur. 850 de 170₺ elektrik keyif kaçırır ancak 8.500 de 1.700₺ pek de keyif kaçırmaz. + olarak tek kartın zarar görse dahi kalan 9 kart rahat bir şekilde amorti eder durumu. Tek kartla yapılmaz denmesinin mantığı budur.
Tek başıma RVN kazarken aynı kartı olan kuzenimi de dahil ettiğimde artış %100 değil %140 olmuştu ETH'de de bu durum aynı mı hocam?

Tek başıma RVN kazarken aynı kartı olan kuzenimi de dahil ettiğimde artış %100 değil %140 olmuştu ETH'de de bu durum aynı mı hocam?
Öyle bir şey yok hocam doğru orantılı artar anlık piyasa değişiminden dolayıdır o yada zorluktan.
Ryzen 2600 ile hangi coin kazılabilir hocam?
RTM ve XMR haricinde işlemci madenciliği yapmadım ikisini de kazabilirsiniz ama şu anda elektrikten zarar edersiniz.

Ben sürekli kart ekledim sisteme ancak böyle bir şey yaşamadım. Mantıklı da değil zaten. Sizdeki bir kart 5 kazarken aynı karttan ekleyince 10 değilde 12 falan mı oldu demek istediniz.

Biliyosunuz gelen elektrik zamlarını 3060 Ti alsam bir de 5600X karlı mıdır hala aylık getirisi ne kadar olur?

Elektrik faturası ne kadar etkiler?

3060Tİ kartlar genelde LHR olarak satılıyor, bunu aşmanın yolu ise Windows üzerinden mining yapmak olacaktır. Normal şartlarda Windows üzerinden mining yapmak mh düşmesine sebep oluyor fakat kart LHR olacağı için başka çare yok gibi duruyor. Ben şu an 1660 Tİ ve 5900x ile mining yapıyorum. Ayda ortalama 100 kW civarında elektrik tüketimi oluyor, evde hali hazırda da belli bir miktarda elektrik tüketim olduğu için 150 kW sınırı aşılıyor ve sonrası için daha yüksek ücretlendirme yapılıyor. Evin toplam elektrik tüketimi yaklaşık 250 kW civarına çıkıyor bu da zamlı fiyat ile yaklaşık 400 Türk Lirası civarında yapıyor. CPU madenciliği için ise iyi araştırma yapmanızı öneririm çünkü CPU'nun elektrik tüketimi getirisine göre yüksek olabiliyor. Bütün bunlar tabi ki yatırım tavsiyesi değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı