Mining için anakart önerisi

ArhaNNN

Hectopat
Ben 8'li CPU'su olan az güç tüketen hız aşırtmaya uygun güzel bir anakart arıyorum. Fakat amazon.tr de falan bir sürü modelleri var hangisini almam gerektiğini bilemedim. Bilenimiz vardır elbet içimizde dedim ve sormak istedim şimdiden teşekkürler. Benim bulduğum bazı anakartlar;

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç tüketimi az olan bir işlemci ve ona uygun ikinci el anakart alıp maliyetleri bayağı kısabilirsin. Yukarıdaki gibi anakart alacağına riser ile işi çözersin.

Güç tüketimi az olan bir işlemci ve ona uygun ikinci el anakart alıp maliyetleri bayağı kısabilirsin. Yukarıdaki gibi anakart alacağına riser ile işi çözersin.
Almışken 0 olsun demiştim , hem 8 li olmasıda kolaylık sandım yani yine kablo ile rig rafına kurulumunu yapıcağım

PCI 16 demek RTX 3060 için kayıpsız 50mh demek diye biliyorum yanlışım varsa düzeltsin arkadaşlar. Mining anakartları X8 oluyor genelde riserle bağlıyorlar. X16 slotu çok olan anakartlar X79 X99 soket sistemlerde var. Ancak RTX 3060 ile mining yapanlar bunları kapış kapış aldığı için ya zor denk gelir ya da sadece anakartın fiyatı 2000 lirayı bulabilir.

PCI 16 demek RTX 3060 için kayıpsız 50mh demek diye biliyorum yanlışım varsa düzeltsin arkadaşlar. Mining anakartları X8 oluyor genelde riserle bağlıyorlar. X16 slotu çok olan anakartlar X79 X99 soket sistemlerde var. Ancak RTX 3060 ile mining yapanlar bunları kapış kapış aldığı için ya zor denk gelir ya da sadece anakartın fiyatı 2000 lirayı bulabilir.
benm rtx 3060 kullanmıcam ama

Geri
Yukarı