Mining için güncel en mantıklı kart hangisidir?

Düşünce tarzlarımız farklı demek ki. Sizin dediğiniz de mantıklı fakat benim düşünme şeklim de bana mantıklı. Ben eğer bir işe atılacaksam alabileceğim maksimum performansı ve parayı isterim. Böyle düşündüğüm için de üst katmandan olaya yaklaştım. Anlatmaya çalıştığım buydu. Konu sahibi arkadaş durumunu daha net belirtirse bu tarz yorumlara da gerek kalmaz. :)
Hocam kendi içinizde çelişiyorsunuz. "Ben eğer bir işe atılacaksam alabileceğim maksimum performansı ve parayı isterim" demişsiniz. Buradan da kendi parasını en erken sürede çıkarıp size kar bırakan kartı almanız gerektiği gerçeği çıkıyor ortaya. Bu kart da LHR 3060. Konu bu kadar basitti aslında. İyi forumlar.
7 ayda yatirimini cikarmasi cok iyi su an. 10 ay civari suruyor cogu kart icin cunku.
İleriye dönük değil ama, ayrıca çok eski kart. Böyle dezavantajları var.

Hocam kendi içinizde çelişiyorsunuz. "Ben eğer bir işe atılacaksam alabileceğim maksimum performansı ve parayı isterim" demişsiniz. Buradan da kendi parasını en erken sürede çıkarıp size kar bırakan kartı almanız gerektiği gerçeği çıkıyor ortaya. Bu kart da LHR 3060. Konu bu kadar basitti aslında. İyi forumlar.
Hocam neyin tartışmasını yapıyorsunuz siz hala? Size göre max verim ve kar durumu demek ki böyle. Eğer madenciliğe atılmak istersem maddi olarak çıkabileceğim max çıtaya çıkar ve max parayı kazanırım. 3060 almak zorunda değilim. Param varsa gider en yüksek çıtadan malzemelerimi toplar ve kârımı çıkarırım zaten. Hala neden bu ego? Çelişeceğim bir konu yok. Size kendimi açıklıyorum hala kalkmış 3060 en iyi seçenek diyorsunuz. Evet anlattığınız durum ve konularda o kart iyi anladım. Fakat benim standartlarıma girmiyor demek ki? Neyin ikna çabası bu?

Hocam neyin tartışmasını yapıyorsunuz siz hala? Size göre max verim ve kar durumu demek ki böyle. Eğer madenciliğe atılmak istersem maddi olarak çıkabileceğim max çıtaya çıkar ve max parayı kazanırım. 3060 almak zorunda değilim. Param varsa gider en yüksek çıtadan malzemelerimi toplar ve kârımı çıkarırım zaten. Hala neden bu ego? Çelişeceğim bir konu yok. Size kendimi açıklıyorum hala kalkmış 3060 en iyi seçenek diyorsunuz. Evet anlattığınız durum ve konularda o kart iyi anladım. Fakat benim standartlarıma girmiyor demek ki? Neyin ikna çabası bu?
Sizi ikna etmeye çalışmak gibi bir niyetim yok, umrumda değil çünkü. Ego filan da ne alaka onu da çözemedim. İyi forumlar, hayatta başarılar dediğim gibi :)

1660 Ti, 1660 Super, 2060 gayet iyi kartlar. 1660 Ti ve super 31.5-32mh arası veriyor ve 60-75 watt arası elektrik tüketiyor. 2060 ise 32-34mh verip 75-90 watt çekiyor. Fiyatları ise şu an ortalama 8.200-9.000 TL arasında. Bunlar yerine en yeni nesil olarak RTX 3070 almak isteseniz 61-63mh verip 115-130 watt arası çekecek ve fiyatları şu an 19.000-22.000 TL arasında.

Evet 1660 serisi gerçekten mantikli. 1660 ile kendim yapmaktayim zaten guncel olarak. 5700XT için ne diyorsunuz 55 mh veriyor ortalama fiyati 16 17 bin civarı şu an.

Sizi ikna etmeye çalışmak gibi bir niyetim yok, umrumda değil çünkü. Ego filan da ne alaka onu da çözemedim. İyi forumlar, hayatta başarılar dediğim gibi :)
Size en mantıklı şekilde dedim ki, param varsa üst segment bir kart alır ve üst segment paralar kazanmak isterim. Size ben kartımın parasını amorti edeyim, ödediğim parayı hemen çıkarmak istiyorum tarzı cümleler kurmadım. Hala da diyorum ki evet sizin düşünceniz mantıklı ama benim standartlarıma uymuyor. "Tamam hocam o zaman siz de kendi bütçeniz ve isteklerinize göre kazım yapabilirsiniz, karar sizin" demek yerine bir sürü açıklamalarda bulunup "benim dediğim doğrudur, mantıklı olan budur, konu kilit" deyip üst tabakadan konuşuyorsunuz. Düşünce ve fikirlere saygı duymak gibi bir alışkanlığınız yok sanırım. Nasıl ki ilk cümlemde yanlış bir bilgilendirme yapıp, sizin bu konu hakkındaki görüşünüzü doğru bulup haklısınız dediysem aynı şeyi sizden de beklerim. Saygı.

Herkes barut gibi arkadaş, savaş çıkmış yine. :D

Herkese kendi kullandığı kart ve kendi beyni daha güzel geliyor sanırım.

Bende 6600xt ve 5700xt var, çorba paralık. İkisinden de çok memnunum. Ama daha erken girseydim bu işe 3070 dizerdim LHR'siz. LHR olmayan 3060/70/80 ideal bana göre. Bulabilirseniz tabii ki. Kendim için konuşayım şuan mining yapmaya gireceğim deyip gidip LHR kart almazdım çünkü elektrik sarfiyatları fazla. Bu benim düşüncem tabii ki siz kendiniz karar verin.

Herkes barut gibi arkadaş, savaş çıkmış yine. :D

Herkese kendi kullandığı kart ve kendi beyni daha güzel geliyor sanırım.

Bende 6600XT ve 5700XT var, çorba paralık. İkisinden de çok memnunum. Ama daha erken girseydim bu işe 3070 dizerdim LHR'siz. LHR olmayan 3060/70/80 ideal bana göre. Bulabilirseniz tabii ki. Kendim için konuşayım şu an mining yapmaya gireceğim deyip gidip LHR kart almazdım çünkü elektrik sarfiyatları fazla. Bu benim düşüncem tabii ki siz kendiniz karar verin.

5700XT bana cok mantikli geliyor nedense yanlismi dusunuyorum 55 mhs 16 bine rahat bulunuyor. 1660 Super'ler 9 civarı satiliyor şu an 2 tane almak yerine 1 tane 5700XT almak hem tasarruf hem fiyat açısından uyguna gelmis oluyor.

Merhabalar; Monster Tulpar T7 V20.4.1 17,3 almayı düşünüyorum fiyatı yaklaşık 19000TL civarı günlük 15 saat eth kazımı yaptırsak kazanacağımız para ile yarısı amorti olurmu yani 10 taksitle aldığımızı düşündüğümüzde taksitler bittiğinde yarı maliyeti çıkabilirmi.10 Ay sonunda da cihazı yarı fiyatına satsak kullandığımız kar olurmu.Cevaplayan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı