Mining için i3 3250 Sistem toplama

EmrahGK

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Merhabalar arkadaşlar. Not olarak düşeyim, şu anda yazdığım bilgisayarda i3 3240, H61 anakart ve 4 GB DDR3 Kingston RAM'lerim halihazırda duruyor. 4 GB kartlarla lolminer ile mining (22-23MH/s) yapılabildiğini öğrendim ve hemen araştırmalara başladım :D. Aşağıda linki olan Pentium G645T işlemci ile ve yine linkleri olan parçalarla mining yapabileceğimi ben de biliyorum ama yine de konusunu açayım dedim. Çünkü gözümden kaçırdığım bir nokta olabilir ya da daha uygun fiyatlı parçalar olabilir. Sistemi LGA1155 üzerine kuruyorum çünkü kullandığım sistemimin de soketi 1155 olduğu için herhangi bir durumda oradan takviye alabilirim. Bir de 4 GB RAM ile yapmam bir sorun çıkarır mı?

Anakart:

İşlemci:

Anakart + İşlemci (bende olan anakart)

RAM:

Depolama olarak USB'ye güvenebilir miyim bilmiyorum sanırım 120GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar. Not olarak düşeyim, şu anda yazdığım bilgisayarda i3 3240, H61 anakart ve 4 GB DDR3 Kingston RAM'lerim halihazırda duruyor. 4 GB kartlarla lolminer ile mining (22-23MH/s) yapılabildiğini öğrendim ve hemen araştırmalara başladım :D. Aşağıda linki olan Pentium G645t işlemci ile ve yine linkleri olan parçalarla mining yapabileceğimi ben de biliyorum ama yine de konusunu açayım dedim. Çünkü gözümden kaçırdığım bir nokta olabilir ya da daha uygun fiyatlı parçalar olabilir. Sistemi LGA1155 üzerine kuruyorum çünkü kullandığım sistemimin de soketi 1155 olduğu için herhangi bir durumda oradan takviye alabilirim. Bir de 4 GB RAM ile yapmam bir sorun çıkarır mı?

Anakart:

İşlemci:

Anakart + işlemci (bende olan anakart)

RAM:

Depolama olarak USB'ye güvenebilir miyim bilmiyorum sanırım 120GB SSD.

Hangi ekran kartını kullanacaksınız? Oyunlarda darboğaz yapar ama miningi bilmem. RX 550 gibi kartlar ile yapamazsınız.

Hangi ekran kartını kullanacaksınız? Oyunlarda darboğaz yapar ama miningi bilmem. RX 550 gibi kartlar ile yapamazsınız.

Bunlar uygun da asıl sahnenin yıldızı ne?

RX570 veya RX580 4 GB düşünüyorum. RX 550 ile yapacaksam bu kadar araştırmayı neden yapayım zaten. Ayrıca RX550 ile mining yapılabilir. 2.5k civarlarına buldum birkaç kart. Toplamda 3100₺ gibi bir fiyata bitiyor tabii eğer bir sorun çıkmazsa. Ayda 400-450 civarı getirisi olacak gibi duruyor tabii bu ETH'nin de geleceğine bağlı. Aslında ana bilgisayarımda yapmayı planlıyordum ama olmaz çünkü dersler vs. mining e sıra kalmaz :D. Örneğin bugün saat 9'dan beri mesai yapıyor PC, çoğu gün de aşağı yukarı öyle. Tabii karar aile kabine toplantısına bağlı. Son sözü onlar söyleyecek, sıcak bakacağına inanıyorum çünkü geçen gün bana kendisi sormuştu mining nedir hangi kartlarla yapılır diye. Geçen hazırlıksız yakalandığım için pek bir bilgim yoktu artık dersime çalıştım :). Son durumu belirtirim.

RX570 veya RX580 4 GB düşünüyorum. RX 550 ile yapacaksam bu kadar araştırmayı neden yapayım zaten. Ayrıca RX550 ile mining yapılabilir. 2.5k civarlarına buldum birkaç kart. Toplamda 3100₺ gibi bir fiyata bitiyor tabii eğer bir sorun çıkmazsa. Ayda 400-450 civarı getirisi olacak gibi duruyor tabii bu ETH'nin de geleceğine bağlı. Aslında ana bilgisayarımda yapmayı planlıyordum ama olmaz çünkü dersler vs. mining e sıra kalmaz :D. Örneğin bugün saat 9'dan beri mesai yapıyor PC, çoğu gün de aşağı yukarı öyle. Tabii karar aile kabine toplantısına bağlı. Son sözü onlar söyleyecek, sıcak bakacağına inanıyorum çünkü geçen gün bana kendisi sormuştu mining nedir hangi kartlarla yapılır diye. Geçen hazırlıksız yakalandığım için pek bir bilgim yoktu artık dersime çalıştım :). Son durumu belirtirim.

RX 550 çok az kazandırır ama RX 570 gibi kartlar veya GTX 1650 gibi kartlar kazandırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı