Mining için riser çoklayıcı kullanan var mı?

Hocam 5 kart takın açılırsa 6 takın açılırsa 7 takın. Açılmayana kadar ekleyin açılmadığı zaman desteklediği kart sayısı 1 altıdır. Çözüm aramaya devam edin çok da ümit etmeyin.

@The Theseus 6 ya kadar, calıştırdım. Ama 1 riser coklayıcı ile yapabildim. Bu şekilde anakartların sınırlarını bulabiliriz. Sanırım.

@The Theseus 6 ya kadar, calıştırdım. Ama 1 riser coklayıcı ile yapabildim. Bu şekilde anakartların sınırlarını bulabiliriz. Sanırım.
7'yi takınca çalışmıyorsa 6 sınırıdır. Gen 1-2 vs ile alakası belkş başka durumlarda vardır ama bunda yok. İkinci çoklayıcıyı almadan bilemem kimse bilemez kullananlar hariç tabii.

4'lü, 6'lı, 7'li çoklayıcılar kullandım. Tek anakartta ikişer 6'lı veya üçer 4'lü veya bir 7'li bir 6'lı veya...
En nihayetinde anakartların bir sınırı var. Kimisi ne yaparsanız yapın 10 karttan fazlasını çalıştırmıyor kimisi 13 karttan fazlasını. Bunu ya araştırarak ya da deneyerek öğrenebilirsiniz.
Bant genişlikleri Gen3 olursa genelde sıkıntı yaşadım. Gen2 kullanıyorum genelde. Gen1 de denenebilir duruma göre.
Anakartlar fazla ekran kartı takınca debug ledlerinden "VGA" olanı yakıyor ve takılıp kalıyor. Bazen 10 tane kart takıyorum sadece 3-5 tanesini görüyor.
Çok değişik durumlar olabiliyor.
Sorun çoklayıcılardan değil anakartlardan kaynaklanıyor genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı