Mining için RTX önerisi

MoRPHeuZz

Hectopat
Merhaba, 3080 ile madencilik yapacağım, fakat en verimli marka model hangisi olur fikirlere ihtiyacım var.
İlk etapta 2 adet 3080 ile başlayıp 1 yılın sonunda 10 adete çıkarmak istiyorum bu sayıyı, ve her yıl en az 5 tane ekleme yapmak istiyorum.
Asgari ücretle çalışmadığım için bunu çok da zorlanmadan yapabiliyorum bugünkü fiyatlar ile (ortalama 1 tanesi 30k TL).
Piyasadaki tüm 3080 kartlar LHR model maalesef ama benim için en verimlisi hangisi olur onu sormak istedim.
Bilgisayar ile aram iyidir alt takımı PSU vs. ne alacağımı biliyorum ama ekran kartında emin olamıyorum bazı modeller fazla ısınıyor çünkü.
Benim yerimde siz olsaydınız bu yolu izleyecek olsanız hangi 3080'i tercih edersiniz.

Dosya Ekleri

• kv-cover.png
    kv-cover.png
    807,5 KB · Görüntüleme: 30
Şuan getiri ve götürüden haberiniz varken mi bu işe girmek istiyorsunuz? Amorti süresinden falan haberiniz olarak giriyorsanız fikir belirtilebilir.

Şu an getiri ve götürüden haberiniz varken mi bu işe girmek istiyorsunuz? Amorti süresinden falan haberiniz olarak giriyorsanız fikir belirtilebilir.

Haberim var fakat doların yerinde durmayacağından adımdan daha fazla eminim şu an start vermesem bile kartları alacağım çünkü bugüne kadar ucuzlayan bir şey görmedim.

Geri
Yukarı