Mining için RX 6800 Nitro+ vs. Red Devil AXRX 6800 XT

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Her 2 kartın da fiyatları birbirine yakın.
Mining için 7/24 çalıştırmayı düşünüyorum.
Bu modelleri kullananlardan tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum.
UV vb. performans ayarları konusunda iyi/kötü tecrübeleriniz nedir?
Uzun vadede sorun yaşadınız mı veya memnun musunuz?
Kartın yanında gelen yazılımlar sizi tatmin etti mi?

Tam emin eğilim ama RX6000 serisi kartların miningde kötü olduğunu duymuştum. Yanlışım varsa düzeltin.
Bu konu çok karışık, şöyle ki;

1. kişiden kişiye beklenti açısından, kazanç beklentisine göre...

2. Kurulu sisteme göre fark eder.
Örnek;
2 ekran kartlı sistem için,
Anakart ve işlemci seçimine bağlı olarak kartlar x16 ve x8 olarak da çalışabilir,
x16 ve *16 olarak da çalışabilir.
Bu durumda kartın birini yarı hızda kullanmış olursunuz.

3. Bu fiyatlarda ve daha iyi kazandıran bir kart tavsiyesi varsa onu da değerlendirebiliriz, ama herkes değişik kartlar yazıyor, kiminin fiyatı uçuk, kiminin ram i 4-8 gb

Burda yazdığım kartlar uzun vadeli kullanılabilir diye tahmin ediyorum.
Ramlar gddr6x değil ama nvida kartlarında ram az ve bir süre sonra vram leri yetersiz kalacak.

Bu konu çok karışık, şöyle ki;

1. kişiden kişiye beklenti açısından, kazanç beklentisine göre...

2. kurulu sisteme göre fark eder.
Örnek;
2 ekran kartlı sistem için,
Anakart ve işlemci seçimine bağlı olarak kartlar X16 ve X8 olarak da çalışabilir,
X16 ve *16 olarak da çalışabilir.
Bu durumda kartın birini yarı hızda kullanmış olursunuz.

3. bu fiyatlarda ve daha iyi kazandıran bir kart tavsiyesi varsa onu da değerlendirebiliriz, ama herkes değişik kartlar yazıyor, kiminin fiyatı uçuk, kiminin RAM'i 4-8 GB.

Burada yazdığım kartlar uzun vadeli kullanılabilir diye tahmin ediyorum.
RAM'lar GDDR6X değil ama NVIDIA kartlarında RAM az ve bir süre sonra VRAM'leri yetersiz kalacak.

Etherium bence zirvesini gördü artık. Bunu bilerek bu işe girin. RTX 3000 serisi fiyatları bayağı uçuk. Size RX 6800 XT öneririm 2 kart arasından.
yatırım tavsiyesi değil şahsi fikrim

Etherium bence zirvesini gördü artık. Bunu bilerek bu işe girin. RTX 3000 serisi fiyatları bayağı uçuk. Size RX 6800 XT öneririm 2 kart arasından.
yatırım tavsiyesi değil şahsi fikrim
Beklentim yüksek değil, tahminen 1300-1500 TL civarı gelir hesapladım,
Duruma göre birkaç ay sonra ekran kartına ekleme yapıp ondan sonra tecrübelerime göre bakcam artık gerisine.

RTX düşünmüyorum zaten, aynı fikirdeyim sizinle.

Beklentim yüksek değil, tahminen 1300-1500 TL civarı gelir hesapladım,
Duruma göre birkaç ay sonra ekran kartına ekleme yapıp ondan sonra tecrübelerime göre bakacağım artık gerisine.

RTX düşünmüyorum zaten, aynı fikirdeyim sizinle.

Hocam bence mining yapmayın şöyle 2K Full ayarlarda RDR2 oynayın. Miningden alcağınız paradaki zevkten daha çok zevk alırsınız :D

Hocam bence mining yapmayın şöyle 2K Full ayarlarda RDR2 oynayın. Miningden alcağınız paradaki zevkten daha çok zevk alırsınız :D
"tecrübelerime göre bakacağım artık gerisine." kısmını okumadınız sanırım, ayda 10.000 - 20.000 kazancam diyip de bütün varımı yoğumu buna mı aktarmalıyım sizden olumlu yanıt almak için.

Basitce tecrübelerini sordum insanlara, tecrübeniz varsa beni bilgilendirmenizi memnuniyetle karşılarım.

Geri
Yukarı