Mining ile ekran kartı yanar mı?

Its Gloxinia

Decapat
Daha fazla  
Merhab, a bugün miner ile Dogecoin kazmayı denedim. RX570 4 GBım var fakat minerı çalıştırınca birden ekran gitti, sesler gitti ve yeniden başlattım PC'yi. Tekrar açtığımda renkler farklı görünüyordu, aygıt yöneticisini açtım hemen ve RX570'im devre dışı bırakılmıştı. Ayrıca AMD Radeon Software açılmıyordu, RX570'i etkinleştirip yeniden başlattım PC anakarta değil ekran kartına bağlı PC açılıyor ama ekran kartı aygıt yöneticisinde RX570 yerine Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı görünüyor. Şu anda AMD Radeon Software indiriyorum ekran kartım yanmamıştır değil mi? Yeni bir kart almam neredeyse imkansız şu anda.

Yanacağını sanmıyorum, zaten ekran kartı belirli bir sıcaklığa gelince kendini durdurur. Size tavsiyem bilmeden yapmayın mining için özel OC ayarları var Youtube üzerinden OC değerlerine bakıp deneyebilirsin.

Belki. Satın aldığınız oyuncu ekran kartları 24 saat boyunca aralıksız şekilde çalışmak için tasarlanmamıştır. Mining yaptığınız zaman bir yıl veya altı ay gibi kısa periyotlarda ekran kartınızın bozulma ihtimali çok artar.

Mining ekran kartını yakmaz kesinlikle de siz hangi miner programını kullandınız? Normal şartlarda böyle bir şey olmaması lazım. Belki ethereum kazıp dogeye dönüştüren bir havuz kullanıyorsanız kartınızın da 4gb olmasından dolayı bir sorun yaşanmış olabilir.

Doge... Hangi miner programını kullanıyorsunuz? Belki virüs yüklemiş olabilirsiniz.

Mining ekran kartını yakmaz kesinlikle de siz hangi miner programını kullandınız? Normal şartlarda böyle bir şey olmaması lazım. Belki Ethereum kazıp dogeye dönüştüren bir havuz kullanıyorsanız kartınızın da 4 GB olmasından dolayı bir sorun yaşanmış olabilir.

LoL miner 1.26 sürümünü kullanarak doge coin kazdım ayarlara baktım VRAM ayarları fan ayarları vs vardı yaptıktan sonra 10 dakikanın sonunda fazla ısıdan kapandı muhtemelen.
Şu anda ekran kartım görünüyor ve çalışıyor fakat Radeon Software setupını çalıştıramıyorum ekran kartım yanmamış.

Driver kartı görmüyorsa tekrar yüklemeyin. Bilgisayarı kapatıp fişini çekin. 30-35 saniye sonra tekrar takıp çalıştırın o zaman algılayacaktır.

Geri
Yukarı