Mining nasıl para kazandırabiliyor?

Esatgvn2

Hectopat
Daha fazla  
Yani matematiksel işlemler yapması kimin işine geliyor da ben para kazanıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla bir kripto para ticareti döndüğünde ticaretin hash kodunu çözüp sisteme kazandırmak gerekiyor. Miningdeki tüm bilgisayarlar bunun için çalışmaya başlıyor. Block chain sistemi ilk çözen bilgisayarı bir miktar kripto parayla ödüllendiriyor. Kripto paraların çalışma mantığıyla alakalı bir durum.

Para kazanma mantığı faiz gibi. Siz başkası adına işlem yapıyorsunuz o kazandığının bir kısmını size veriyor. Karlı değil diyenlere söylüyorum tekrar yükselişte şu an. Gayet de iyi para bırakıyor.

Yani matematiksel işlemler yapması kimin işine geliyor da ben para kazanıyorum?
A kişisi B kişisine para gönderecek diyelim. Bunu bir bilgisayar işleminin yapması lazım ama kripto paraların merkezi yok. Böylece işin içine mining giriyor. Mining ile para transferlerini gerçekleştiriyorsun. Parayı gönderen kişi bu işlemin gerçekleştiğinde ödül olarak işlemi hesabına bir miktar kripto para geçiyor. Ama her bir işlem sonrası bir sonraki para transferi zorlaşıyor.

Para kazanma mantığı faiz gibi. Siz başkası adına işlem yapıyorsunuz o kazandığının bir kısmını size veriyor. Karlı değil diyenlere söylüyorum tekrar yükselişte şu an. Gayet de iyi para bırakıyor.
Kârlı olmamasının sebebi btcnin düşmesi değildi hiçbir zaman. Sistemde olabilecek "bitcoin" miktarı sınırlı olduğundan, sistem gittikçe daha az ödül veriyor. Şöyle anlatayım, sistem sınırını 100 kabul edelim. İlk işlemi tamamlayan bilgisayara 50 para verdiyse, ikinciye 25, üçüncüye 12.5, dördüncüye 6.25, beşinciye 3.125 derken zaman ilerledikçe kazandırdığı para azalıyor. Kripto paranın çok hızlı yükselişte olması lazım ki zaman geçmesine rağmen kârlılığı düşmesin.

Geri
Yukarı