Mining nasıl yapılır ve getirisi nedir?

Mr Cabbar

Decipat
Merhaba!

Bu aralar çok fazla mining yapıldığını gördüm ve belki bende yapabilirim diye düşündüm. Ama nasıl yapıldığını bilmiyorum ve yaparsam bana ne kadar getirisi olacağını da bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Mining ekran kartını başkalarının kullanmasına izin vermektir ne kadar iyi bir ekran kartın varsa o kadar kazanırsın ama ekran kartın kötüyse elektrik faturası gelirden fazlaya patlar söyleyeyim

Merhaba!

Bu aralar çok fazla mining yapıldığını gördüm ve belki bende yapabilirim diye düşündüm. Ama nasıl yapıldığını bilmiyorum ve yaparsam bana ne kadar getirisi olacağını da bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Geçen bir video izlemiştim. 5 yılda mı ne aralıksız yaparsanız amorti ediyormuş. Üstüne hata vs. alırsınız ekran kartından vs. uğraş dur. Hiç başlamayın bence.

Türkiye'de yapmak mantıklı değil en azından cebime 3 5 kuruş girsin istiyorsanız 8 10 tane RX580 8 GB gerekiyor ve RX580 8 GB fiyatı ise yaklaşık 4000 TL elektrik masrafları onun gürültüsüde ayrı bir dert ve aldığınız ekran kartlarınında kendi kendini ödemesi uzun sürer yani kararınızı çok etkilemek istemem ama kısacası çok da mantıklı değil hocam :D

Geçen bir video izlemiştim. 5 yılda mı ne aralıksız yaparsanız amorti ediyormuş. Üstüne hata vs. alırsınız ekran kartından vs. uğraş dur. Hiç başlamayın bence.

Bu iş hakkında yeteri kadar bilgi edinirseniz ve yeteri kadar para sayabilirseniz kâr edebilirsiniz. Hangi kaynaktan izlediniz bilmiyorum ama bu işi yapan birçok kişi var. 5 yılda harcadığınızın birkaç katını bile kazanabilirsiniz bile bilinçli girişirseniz bu işe.

Geri
Yukarı