Mining nasıl yapılır?

Mirzaaa

Picopat
Merhabalar. RX 5600XT ekran kartım var. Forumda aynı ekran kartıyla mining yapan insanlar görünce bende birazcık heveslenmedim değil. Zaten yapmak istiyordum fakat tam emin değildim. Minik bir getirisi olsun istiyorum fakat ekran kartıma aşırı yüklenip ömrünü kısaltmasını da istemiyorum oyun oynamaya devam edeceğim sonuçta. Nasıl yapılacağı hakkında hiçbir fikrim yok. Bilgisi olan arkadaşlar varsa ya da beğendiğiniz güzel bir kaynak varsa atabilirsiniz Türkçe İngilizce fark etmez, şimdiden teşekkür ederim.

İlk önce hangi kripto para ile mining yapacağınızı seçin. Sonra size az da olsa yardımcı olmaya çalışırım.

Fan ayarlarını ayarlayıp, stabil bir şekilde çalışıtırıp, sabit sıcaklıkta kalmasını sağlarsanız daha yavaş ömrünü bitirir. Hem de şu ömür bitirir muhabbetlerini bitirmemiz lazım. Oyun oynanan kartlar daha çabuk ölüyor.

Fan ayarlarını ayarlayıp, stabil bir şekilde çalışıtırıp, sabit sıcaklıkta kalmasını sağlarsanız daha yavaş ömrünü bitirir. Hem de şu ömür bitirir muhabbetlerini bitirmemiz lazım. Oyun oynanan kartlar daha çabuk ölüyor.
Oyun oynanan kartlar nasıl daha çabuk ölüyor açıklar mısın :D

İlk önce hangi kripto para ile mining yapacağınızı seçin. Sonra size az da olsa yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam kripto para piyasası ile çok bilgim yok, Ethereum'ya da Bitcoin arasındayım ama büyük ihtimalle Bitcoin kasacağım.

Eğer bugün başlamak zorunda değilseniz yarın bir rehber hazırlamayı düşünüyordum aynı kart için. Merak ettiğiniz tüm sorunların cevaplarını onda bulabilirsiniz.

Yarın ilk adımları atmaya başlayacaktım, teşekkür ederim.

Anladığım kadarıyla bilgisayar başından kalkıp gidemiyorum öyle "ben gideyim kahvemi içeyim bilgisayarım bana para kazandırsın" düşüncesiyle. Sıcaklığı ortalama kaçta sabitlemem gerekir peki?

Hocam mining işleminde oyun gibi yüklenmiyorsun voltaj düşürüp biraz RAM frekansı arttırıyorsun. GPU sıcaklığı 50'yi geçmiyor RAM frekansını da çok yüksek yapmazsan stabil şekilde çalıştırırsın. Bu arada PSU da önemli.

Hocam mining işleminde oyun gibi yüklenmiyorsun voltaj düşürüp biraz RAM frekansı arttırıyorsun. GPU sıcaklığı 50'yi geçmiyor RAM frekansını da çok yüksek yapmazsan stabil şekilde çalıştırırsın. Bu arada PSU da önemli.

Bu dediğiniz voltaj düşürme, frekans arttırma gibi olayları BIOS'dan mı ayarlıyoruz yoksa masaüstünden yönetebileceğim bir program var mı? PSU'm imza da yazıyor.

Hocam kripto para piyasası ile çok bilgim yok, Ethereum'ya da Bitcoin arasındayım ama büyük ihtimalle Bitcoin kasacağım.
Hocam bitcoin kazarak iyi bir gelir sağlayamazsın. Sizin kartınız ile en mantıklısı ethereum kazmak.
İlk önce bir ethereum cüzdanı açın daha sonrada kazım yapıcak bir havuz seçin ethermine veya binance pool kullanabilirsin.
Geriye yapıcak tek şey mining programına havuz ve cüzdan bilgilerinizi girmek. Zamanla OC ve UV de yaparsanız daha karlı olur.
Anladığım kadarıyla bilgisayar başından kalkıp gidemiyorum öyle "ben gideyim kahvemi içeyim bilgisayarım bana para kazandırsın" düşüncesiyle. Sıcaklığı ortalama kaçta sabitlemem gerekir peki?
50 yi geçmezse güzel olur. Tüm ayarlamarı yaptıktan sonra bir kaç gün sıcaklıkları takip ona göre bir aksiyon alırsanız bir daha pek fazla eklemeniz gerekmez.

Geri
Yukarı