Mining nedir?

553974

Hectopat
Mining nedir hep merak etmişimdir. İyi bir bilgisayar. Ekran kartı vs. Müthiş bir elektrik tüketimi.
Bilgisayar neyi kazıyor? Neyi buluyor?

Müthiş bir elektrik tüketimi diye bir şey yok. 1000 lira tüketiyorsa 10000 lira kazandırıyordu zaten. 9000 lira kar yapacağın yerde 1000 liralık elektriği sorun edecek bir insan evladı tanımıyorum.

Diğer konuya gelecek olursak, mining iyi bir bilgisayar istemez. Sadece ekran kartı ve PSU ister. Hatta çoğu mining sisteminde 10-15 yıllık mağaradan kalma işlemcilerin, anakartların ve RAM'lerin kullanıldığını görürsün. Bunun sebebi, güç tüketimini minimuma indirmek ve işlemci, anakart, RAM üçlüsünü minimum masrafla aradan çıkarmak.

Müthiş bir elektrik tüketimi diye bir şey yok. 1000 lira tüketiyorsa 10000 lira kazandırıyordu zaten. 9000 lira kar yapacağın yerde 1000 liralık elektriği sorun edecek bir insan evladı tanımıyorum.

Diğer konuya gelecek olursak, mining iyi bir bilgisayar istemez. Sadece ekran kartı ve PSU ister. Hatta çoğu mining sisteminde 10-15 yıllık mağaradan kalma işlemcilerin, anakartların ve RAM'lerin kullanıldığını görürsün. Bunun sebebi, güç tüketimini minimuma indirmek ve işlemci, anakart, RAM üçlüsünü minimum masrafla aradan çıkarmak.
Peki neyi kazıyor?

Peki neyi kazıyor?
"Şifreleme bilimi yani kriptografi kullanılarak üretilen sanal varlıklara kripto para denirken kripto para üretiminde ise Blockchain teknolojisi kullanılır. Blok zincirler üzerine şifrelenerek üretilen kripto para çeşidinin bir diğer üretim yolu da madencilik denilen mining sistemidir. Mining yaparak kripto para üretiminde rol alan kullanıcılar da madenci olarak adlandırılır. Blockchain teknolojisi üzerinde bulunan bloklardaki matematiksel doğrulama işlemlerinin farklı tekniklerle çözümlenmesi, kripto madenciliği olarak adlandırılır."

Yani sen şimdi eline kazma küreğini alıyorsun, kazıyormuş gibi yapıyorsun ama kazılan bir yer yok herşey sanal :)
Ne gereksiz birşey üretmişler. Büyük balıklar da küçükleri yiyip durmuş galiba.
Adamlar bakıyor vakti olan çok, parası olan da var. Biz buna nasıl el koyarız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı