Mining Rig kurmak

Herakles0

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki mining rig sistemi sizce nasıl? Önerilere açığım.

2 Adet GTX 1660 Super Ekran Kartı- 6500x2 TL

Gigabyte GA-A320M-2S2H 3200 Mhz Anakart - 420 TL

AMD Athlon 3000G 3.5GHz 4MB İşlemci - 878 TL

Kingston 8 GB RAM - 372 TL

Kingston 32 GB Flash Bellek - 55 TL (Hiveos için kullanacağım. HDD ya da SSD yerine düşündüm)

High Power 700w 85+ PSU - 668 TL

Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki mining rig sistemi sizce nasıl? Önerilere açığım.

2 Adet GTX 1660 Super Ekran Kartı- 6500x2 TL

AMD Athlon 3000G 3.5GHz 4MB İşlemci - 878 TL

Kingston 8 GB RAM - 372 TL

Kingston 32 GB Flash Bellek - 55 TL (Hiveos için kullanacağım. HDD ya da SSD yerine düşündüm)

High Power 700w 85+ PSU - 668 TL
Rig kurmak için doğru zaman mı bilemedim açıkçası, ETH kazımı için son zamanlardayız o yüzden en azından yıl sonunu görmek daha mantıklı şahsen. Ayrıca ekran kartı fiyatlarında ki düşüş devam edecek diyorlar.

İşlemcini en ucuz olacak şekilde seçmelisin.
Hocam anakart AM4 soketli olduğu için bu sokete sahip en ucuz işlemci bunu buldum. Ürünleri ikinci el de almak istemiyorum pek.

Rig kurmak için doğru zaman mı bilemedim açıkçası, ETH kazımı için son zamanlardayız o yüzden en azından yıl sonunu görmek daha mantıklı şahsen. Ayrıca ekran kartı fiyatlarında ki düşüş devam edecek diyorlar.
Hocam geçen senenin başındaki konularda da mining bitti denmiş hep. Araştırma yaparken görmüştüm sık sık. Elimde imkan varken değerlendirmek istiyorum açıkçası. Umarım haksız çıkarsınız :D

Alacağınız anakartta Pcie x16 slotunda x4 desteği olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ederim. Eğer x4 desteği varsa bu ürünle birlikte 6 adet GPU bağlayabilirsiniz.
Bu sistem ne kadar kazandirirki 1 ayda kazanç olarak.

Elektriği çıkardıktan sonra 900-950TL civarı ayda.

6500 TL kart başına fiyatta GTX 1660 Super almayın yazık paranıza. Onun yerine RX 6600 alabilirsiniz aynı fiyata ya da 100 TL fazlaya Amazon.tr satıyor. Toplamda 7-8 MH/s az kazar RX 6600 ama 8 GB VRAM, güç tüketimi, RTX 3060 dengi oyun performansı ve güncellik için fazlasıyla değer.

Ha siz de GTX 1660, Super, Ti fanı iseniz dediklerimi okumazsınız bile o da sizin kararınız.

6500 TL kart başına fiyatta GTX 1660 Super almayın yazık paranıza. Onun yerine RX 6600 alabilirsiniz aynı fiyata ya da 100 TL fazlaya Amazon.tr satıyor. Toplamda 7-8 MH/s az kazar RX 6600 ama 8 GB VRAM, güç tüketimi, RTX 3060 dengi oyun performansı ve güncellik için fazlasıyla değer.

Ha siz de GTX 1660, Super, Ti fanı iseniz dediklerimi okumazsınız bile o da sizin kararınız.
Mining için AMD tarafını önermeyin bence, yarın ETH PoW sistemini bitiriyoruz dese para getirecek bir alt coini yok kartların.

Mining için AMD tarafını önermeyin bence, yarın ETH PoW sistemini bitiriyoruz dese para getirecek bir alt coini yok kartların.
Hocam hangi coin mesela ? Örneklerle belirtirseniz herkes için iyi olur.

Bir de GTX 1660 Super altcoin için çok mu iyi RX 6600'den ? Sanki RTX kart bütçesine yakın fiyatta AMD kart önerdim gibi bir cevap yazdınız ilginç gerçekten ki RTX diye de her şeyi tam olmuyor her coin için güç tüketimi ile hesaplamak lazım. MH/w oranı RTX olan modellerden bile iyi 6000 serisi AMD'lerin. AMD tarafınının da NVIDIA tarafının da artı yönleri var.

Alacağınız anakartta Pcie x16 slotunda x4 desteği olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ederim. Eğer x4 desteği varsa bu ürünle birlikte 6 adet GPU bağlayabilirsiniz.

Elektriği çıkardıktan sonra 900-950TL civarı ayda.
Hocam ürün detayları kısmına baktım ama ona dair bir bilgi göremedim. Nereden öğrenebilriim onu tam olarak?

Hocam hiçbirinin fanı değilim de hashrate ve fiyat oranına bakınca en mantıklı seçim 1660 super gibi duruyor. Zaten oyun oynayacağım zaman RTX 2060 kullanıyorum. Ayrıca OC/UV ile güç sarfiyatı büyük oranda düşürülebiliyor.

Geri
Yukarı