Mining Rig kurmak

Hocam ürün detayları kısmına baktım ama ona dair bir bilgi göremedim. Nereden öğrenebilriim onu tam olarak?

Hocam hiçbirinin fanı değilim de hashrate ve fiyat oranına bakınca en mantıklı seçim 1660 super gibi duruyor. Zaten oyun oynayacağım zaman RTX 2060 kullanıyorum. Ayrıca OC/UV ile güç sarfiyatı büyük oranda düşürülebiliyor.
Hocam 7-8 MH/s için bu kadar artıdan vazgeçilir mi ? VRAM için bile değer ki pahalı da değil aynı fiyatta daha kötüsünü almayın derim ama sizin kararızın. Yarın bir gün ETH bitince GTX 1660 Super ile RX 6600'ün ikinci el fiyat farkı böyle olmayacak.

Hocam 7-8 MH/s için bu kadar artıdan vazgeçilir mi ? VRAM için bile değer ki pahalı da değil aynı fiyatta daha kötüsünü almayın derim ama sizin kararızın. Yarın bir gün ETH bitince GTX 1660 Super ile RX 6600'ün ikinci el fiyat farkı böyle olmayacak.
Hocam AMD altcoin kazımında geçer değil o yüzden mining için Nvidia öneriliyor eğer mining için alınacaksa Nvidia tercih edilmeli.
Hocam anakart AM4 soketli olduğu için bu sokete sahip en ucuz işlemci bunu buldum. Ürünleri ikinci el de almak istemiyorum pek.

Hocam geçen senenin başındaki konularda da mining bitti denmiş hep. Araştırma yaparken görmüştüm sık sık. Elimde imkan varken değerlendirmek istiyorum açıkçası. Umarım haksız çıkarsınız :D
Hocam haksız çıkmak isterim fakat artık son noktaya gelindi, sanıyorum ki 2023 başladığında ETH kazımı sonlanacak haberler ve testler bu yönde. Ama illa girmek istiyorum diyorsanız deneyin en fazla 5k zarar edersiniz diye tahmin ediyorum.

Hocam AMD altcoin kazımında geçer değil o yüzden mining için Nvidia öneriliyor eğer mining için alınacaksa Nvidia tercih edilmeli.

Hocam haksız çıkmak isterim fakat artık son noktaya gelindi, sanıyorum ki 2023 başladığında ETH kazımı sonlanacak haberler ve testler bu yönde. Ama illa girmek istiyorum diyorsanız deneyin en fazla 5k zarar edersiniz diye tahmin ediyorum.
Hocam örnek verin diyorum ben de ? Hangi coinde mantıklı değil ? Ezbere konuşuluyor bu altcoin için NVDIA AMD kazmaz tarzı şeyler. Farklar, istisnalar var ama şu anki güncel kazılabiln hangi coin, örnek ?

Hocam hangi coin mesela ? Örneklerle belirtirseniz herkes için iyi olur.

Bir de GTX 1660 Super altcoin için çok mu iyi RX 6600'den ? Sanki RTX kart bütçesine yakın fiyatta AMD kart önerdim gibi bir cevap yazdınız ilginç gerçekten ki RTX diye de her şeyi tam olmuyor her coin için güç tüketimi ile hesaplamak lazım. MH/w oranı RTX olan modellerden bile iyi 6000 serisi AMD'lerin. AMD tarafınının da NVIDIA tarafının da artı yönleri var.

ETC harici getirisi olacak kazabildiği alt coin yok. Sero var, 3060'ın yarısı kadar kazamıyor.
Nvidia tarafında; Sero, CFX, CTXC, ETC, Zano, AE, Ergo ve RVN var.

Ayrıca okuduğunuzu anlamakta zorlanıyorsunuz sanırım; ben 1660 Super al demedim, mining için AMD önermemenizi tavsiye ettim.
Hocam ürün detayları kısmına baktım ama ona dair bir bilgi göremedim. Nereden öğrenebilriim onu tam olarak?
Destek için mail veya ticket atabilirsiniz firmaya.

ETC harici getirisi olacak kazabildiği alt coin yok. Sero var, 3060'ın yarısı kadar kazamıyor.
Nvidia tarafında; Sero, CFX, CTXC, ETC, Zano, AE, Ergo ve RVN var.

Ayrıca okuduğunuzu anlamakta zorlanıyorsunuz sanırım; ben 1660 Super al demedim, mining için AMD önermemenizi tavsiye ettim.

Destek için mail veya ticket atabilirsiniz firmaya.
Hocam matematiğiniz iyi değil sanırım ya da elektrik bedava diye hesap yapıyorsunuz. MH/w oranına bakacaksınız bu birincisi, ikincisi de 3060 ile fiyat farkının bariz olduğundan da haberiniz yok diye düşünmek zorundayım.

''Nvidia tarafında; Sero, CFX, CTXC, ETC, Zano, AE, Ergo ve RVN var.'' demişsiniz de bunları AMD kazmıyor mu yani ? Hem kazıyor hem de çok daha iyi bir MH/w oranı ile. Elektrik ödemeyeceksek siz haklısınız ki kartlar arasında fiyat farkı da var.

1651085715423.png

Hocam örnek verin diyorum ben de ? Hangi coinde mantıklı değil ? Ezbere konuşuluyor bu altcoin için NVDIA AMD kazmaz tarzı şeyler. Farklar, istisnalar var ama şu anki güncel kazılabiln hangi coin, örnek ?
NiceHash - Leading Cryptocurrency Platform for Mining and Trading bir göz atın.
Sonra reddit e girip biraz daha araştırın. Kazılabilecek bir çok altcoin mevcut Nvidia kartların kazabildiği coin sayısı daha yüksek. Eğer siz tersini düşünüyorsanız denemesi bedava.

Hocam matematiğiniz iyi değil sanırım ya da elektrik bedava diye hesap yapıyorsunuz. MH/w oranına bakacaksınız bu birincisi, ikincisi de 3060 ile fiyat farkının bariz olduğundan da haberiniz yok diye düşünmek zorundayım.

Eki Görüntüle 1372013
2000-2500TL fark ile 2x kar etmek kötü bir şeymiş, elektrik fiyatlarından ve kart fiyatlarından da haberim yokmuş.

Aynen öyle dostum. Neyse görmezden gele basıp geçiyorum, forumdaki her haltı bildiğini sana insanlar sıktı cidden artık.

6600
1.png

3060 LHR v2
2.png

NiceHash - Leading Cryptocurrency Platform for Mining and Trading bir göz atın.
Sonra reddit e girip biraz daha araştırın. Kazılabilecek bir çok altcoin mevcut Nvidia kartların kazabildiği coin sayısı daha yüksek. Eğer siz tersini düşünüyorsanız denemesi bedava.
Hocam geliri olmayan coini ne yapalım ? Sayı olarak yüksek buna itirazım yok ama şu anki güncel ETH harici kazımda fark var mı ? GTX 1660 Super için konuşuyorum ben ki RTX 3060'dan daha verimli olduğu yerler de var.
2000-2500TL fark ile 2x kar etmek kötü bir şeymiş, elektrik fiyatlarından ve kart fiyatlarından da haberim yokmuş.

Aynen öyle dostum. Neyse görmezden gele basıp geçiyorum, forumdaki her haltı bildiğini sana insanlar sıktı cidden artık.

6600
Eki Görüntüle 1372021
3060 LHR v2
Eki Görüntüle 1372022

Sizin kaynakta problem var sanırım. Verimlilikten bahsediyorum ben umarm yanlış anlamıyorsunuzdur.

Son düzenleme: Konu GTX 1660 Super vs RX 6600 ile başlamıştı ben de 6600'ün yer yer 3060'tan daha verimli olduğunu, 3060'ın da bazı coinlerde de daha kârlı olduğunu inkâr etmedim zaten. Özetle konu 6600-1660S'den saptı. Herksin kendi parası, fikri. Önemli mi bilmiyorum ama hem 3060 hem de 6600 kullanıyorum burada fanboyluk yaptığımı düşünecekler varsa düşünmesin...

Son düzenleme:
6500 TL kart başına fiyatta GTX 1660 Super almayın yazık paranıza. Onun yerine RX 6600 alabilirsiniz aynı fiyata ya da 100 TL fazlaya Amazon.tr satıyor. Toplamda 7-8 MH/s az kazar RX 6600 ama 8 GB VRAM, güç tüketimi, RTX 3060 dengi oyun performansı ve güncellik için fazlasıyla değer.

Ha siz de GTX 1660, Super, Ti fanı iseniz dediklerimi okumazsınız bile o da sizin kararınız.
Hocam çok haklısınız 1660S'leri sattım. Öyle kolay da satılmıyor artık yarın en ufak olumsuz durumda bu kartlara yğz çevrilecek.

Geri
Yukarı