Çözüldü Mining sisteminde kullanılmış RAM zarar görür mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Arkadaşlar Corsair Vengeance DDR4 2x8 3000 MHz GB RAM'i ikinci el almayı düşünüyorum. Cidden uygun fiyatla satan bir satıcı buldum ama RAM'ler yüksek ihtimalle mining yapılırken sistemde kullanılmış. GPU'larda oluğu gibi RAM'lerin de mining sonrasında ömürleri kısalır mı veya herhangi bir zarar görür mü?

Çözüm
Hayır. Mining yapan cihazların güç kaynakları ve ekran kartları yüzde 100 yük altında çalışır. RAM'lerin sadece uzun süre çalışma saati vardır. İllaki bozulma riski artırmıştır fakat elektronik donanımlar o kadar kolay bozulmuyorlar. Mekanik parçalar değiller.

Sonuç olarak eğer ben kendim olsam alırdım.
Hayır. Mining yapan cihazların güç kaynakları ve ekran kartları yüzde 100 yük altında çalışır. RAM'lerin sadece uzun süre çalışma saati vardır. İllaki bozulma riski artırmıştır fakat elektronik donanımlar o kadar kolay bozulmuyorlar. Mekanik parçalar değiller.

Sonuç olarak eğer ben kendim olsam alırdım.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı