Bilgisayar nemden zarar görür mü?

chorbadeluxe

Hectopat
Merhaba, bilgisayar odamı çok ısıtıyordu. Ben de çözüm olarak bilgisayarın yanına bir helke koydum ve içini buzlu suyla doldurdum. Sıcaklık sorunu çözdüm odam artık daha serin ancak bu yaptığım şey bilgisayara zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayar odamı çok ısıtıyordu. Ben de çözüm olarak bilgisayarın yanına bir helke koydum ve içini buzlu suyla doldurdum. Sıcaklık sorunu çözdüm odam artık daha serin ancak bu yaptığım şey bilgisayara zarar verir mi?

Benim bilgisayar odayı değil evi ısıtıyor.

Verir eğer oda nemleniyorsa ve bilgisayara yakınsa. Düzgün bir vantilatör bul.

Üretim kalitesine göre nem aralıkları değişebilir, ayrıca odayı nemölçer ile ölçmek lazım zarar verip vermeyeceğini nereden bilelim? Kesin evet denilemez, hayır da.

Eğer Karadeniz'de yaşıyorsan inan bana yanına buzlu koymana gerek yok. Doğrudan paslanmaya başlar :D

NOT: Bence de işlemcinin hakkı rahmetine kavuşmasını istemiyorsan başka bir soğutma yöntemi bul.

Yeni konular

Geri
Yukarı