Mining virüsünden nasıl korunulur?

merto820

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Hiçbir şekilde madencilikle uğraşmamama rağmen R9 390X ekran kartım hiçbir şey açmadan %100 oranda çalışıyor. Sıcaklık sürekli 94 derecede. Tahminimce biri benim üzerimden mining yapıyor. Bu konuda bilgim olmadığı için kesin konuşamıyorum. Şu anda format işlemlerine başladım fakat format attıktan sonra bu olayı tekrar yaşama ihtimalim var. Arkadaşlarım bana Malwarebytes ve Avira Antivirüs programlarını önerdi. Acaba bu programlardan başka yapmam gereken veya korunmamı sağlayabilecek bir yöntem var mı? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atmadan önce bu linkten KIS 2017 deneme sürümünü indir. Tam tarama yap. Bulduklarını sil. İşe yaramazsa format atarsın.

Aslında bulması çok kolay. Görev yöneticisini açın, işlemciyi kullanan uygulamalara bakın. O uygulamayı bilgisayarda aratıp silin. Genelde C:/users/......application data içinde oluyor. Genelde bir oyunun crack dpsyasıyla geliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı