Mining yapan RX560 nasıl daha efektif soğutulur?

Disservice

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, madenciliğe yeni başladım ve elimde RX 560 4 GB var. Yaklaşık 6 saat boyunca çalışıyor ve hala devam ediyor. Sıcaklığı 70 dereceyi görüyor. Daha uzun süre açık bırakırsam bu sıcaklıkta, acaba sorun olur mu, kapatmak istemediğim için ekran kartının yanına vantilatör koyarsam sıcaklığı düşürme imkanımız var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vantilatörün sıcaklığı düşürme gibi bir imkanı elbette var, niye olmasın. En azından bunu izlediğim bir videoda görmüştüm ve tanıdığım bir miningciden duymuştum, böyle yaptıklarına göre elbette bir artısı olur ki zaten vantilatör püfür püfür soğuk üflediği için bence sıcaklık düşmek zorunda gibi bir şey.

Merhaba, madenciliğe yeni başladım ve elimde RX 560 4 GB var. Yaklaşık 6 saat boyunca çalışıyor ve hala devam ediyor. Sıcaklığı 70 dereceyi görüyor. Daha uzun süre açık bırakırsam bu sıcaklıkta, acaba sorun olur mu, kapatmak istemediğim için ekran kartının yanına vantilatör koyarsam sıcaklığı düşürme imkanımız var mı?

Mining falan yapmıyorsun. En azında şöyle küçük bir mining rig kurmadan mining yapıyorum demeyiniz.

Sıcaklığı düşürmek için vantilatör mantıklı deneyip kaç derece etki ediyor bakınız.
(Tozlanma yapabilir)

Bu sürede harcadığın elektriğe değmez ay sonunda ekside olacağına emin sayılırım.

Düşürürsünüz yanına vantilatör koyarsanız.
Ne mining yapacaksınız? Zarar yapmayın aman.

Şu an miningciler için bile zor bir dönem diye biliyorum, sıkıntılı işler başlamak bence sakıncalı.

Mining falan yapmıyorsun. Şöyle küçük bir mining rig kurmadan mining yapıyorum demeyin.

Katılıyorum hocam, bu işe başlayacak birisi çok para dökmek zorunda, bence kesinlikle değmez.

RX 560 4 GB aylık getirisi nedir merak ettim?

Yeni konular

Geri
Yukarı