Mining yapılırken elektrik tasarrufu nasıl yapılır?

burakcakar

Kilopat
Yer
Adana,Turkey
Daha fazla  
Meslek
Ziraat Mühendisi
Arkadaşlar selam Windows üzerinden 7/24 mining yapıyorum. Elektrik tasarrufu olarak neler yapabilirim? ( bildiklerim undervolt ve güç tasarrufu moduna almak)

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektrikten tasarruf etmeye çalışırken kazım değerlerini düşürürsün. Maksimum perdormansda maksimum kazanç bırakacaktır.

Güç tasarrufu için söyleyecek sözüm yok ama undervolt ayarları ile en yüksek kazım performansını korurken enerji ve fatura konusunda kazanım sağlarsın. Ekran kartın için uygun ayarları, bu konudaki uzmanlığı bulunan kişilerden izleyip ardına deneme yanılma yolu ile bulup uygulayabilirsin.

Elektrikten tasarruf etmeye çalışırken kazım değerlerini düşürürsün. Maksimum perdormansda maksimum kazanç bırakacaktır.

Undervolt işlemciye yapılan işlem diye biliyorum. Kazımı ise ekran kartı ile yapıyorum. "elektrikten tasarruf etmeye çalışırken kazım değerlerini düşürürsün." olayını pek anlayamadım.

Mining de tasarruf yapmak için OC ayarları önemlidir. Diğer Bir önemli konu ise PSU nun sertifikasıdır. PSU Gold ise en az yüzde 10 tasarruf sağlanır.

Geri
Yukarı