Mining yapmak ne kadar mantıklı?

10mhs anca kazarsınız o sıcaklıkta hocam.
3080'im 110mhs ye çıkabiliyor ben, -500Memory -500Core clock -45 Power ile mining yapıyorum 75mhs kazım elde ediyorum, fan hızım %70 ve VRAM sıcaklığı 92° derece.
3080’ler istisna, GDDR6X o kadar fazla ısınıyor ki belleklere sıvı soğutma olmadan zaten 80 derece vram sıcaklığının aşağısında mining yapamazsın. Normalde 90 derece fazla sayılıyor ancak 3070 Ti, 3080, 3080 Ti, 3090 için normal sayılıyor çünkü o bellekleri soğutmak çok zor. GDDR6 kullanan kartlar çok daha az ısınıyor 6X’e göre.

Hocam ayarları daha da iyileştirebilirsiniz bence.

Ayrıca VRAM sıcaklığınız çok fazla değil mi?

Evet düşük, Core clok arttırmam için gücü de arttırmam gerekiyor, öbür türlü Core elektiriği çekip VRAM'ı yavaşlatıyor, Power artırırsam, sıcaklık 94dereceye geliyor, benim için psikolojik sınırı aşıyor, ne kadar kartın 110°derece normal çalışma sıcaklığı olsa da.

Evet düşük, Core clok arttırmam için gücü de arttırmam gerekiyor, öbür türlü Core elektiriği çekip VRAM'ı yavaşlatıyor, Power artırırsam, sıcaklık 94dereceye geliyor, benim için psikolojik sınırı aşıyor, ne kadar kartın 110°derece normal çalışma sıcaklığı olsa da.
Bu arada 75 mh 3080 için berbat ya termal pedleri değiştirin ya da 105 derece falan mining yapın, her türlü 75 mh almaktan iyidir.

Hocam MH/s artırmaya bakın bence. Şu an 75 MH/s alıyormuşsunuz en kötü bu hızı 80'e çıkarsanız daha iyi olur. Ayrıca madencilik hızını arttırdığınız için daha fazla para gelecektir(zaten bunu bilmeyen yoktur)ve o gelen parayla klima vs. çalıştırmak daha faydalı olur.

Bu arada 75 mh 3080 için berbat ya termal pedleri değiştirin ya da 105 derece falan mining yapın, her türlü 75 mh almaktan iyidir.

Öyle evet, 100mhs bu kartın ederi, ama işte psikolojik olarak, kartı eskitmemek için yavaş kazıyorum, kartı aldım 8.500TL'ye bozulsa iade deyip bana verecekleri para o, verecekleri parayla şu an en fazla 3050 alabilirim, piyasa çok pahalı o yüzden cesaretimi kırıyor.

Öyle evet, 100mhs bu kartın ederi, ama işte psikolojik olarak, kartı eskitmemek için yavaş kazıyorum, kartı aldım 8.500TL'ye bozulsa iade deyip bana verecekleri para O, o parayla şu an en fazla 3050 alabilirim, piyasa çok pahalı o yüzden cesaretimi kırıyor.
Gigabyte diye tahmin ediyorum kartınız, Genelde gigabyte olanların bellekleri ancak bu kadar fazla ısınıyor.

Öyle evet, 100mhs bu kartın ederi, ama işte psikolojik olarak, kartı eskitmemek için yavaş kazıyorum, kartı aldım 8.500TL'ye bozulsa iade deyip bana verecekleri para O, verecekleri parayla şu an en fazla 3050 alabilirim, piyasa çok pahalı o yüzden cesaretimi kırıyor.

Hocam 100 MH/s çıkarsanız bir klima vs. çalıştırır daha fazla kar edersiniz sıcaklığınızda daha düşük olur.

Gigabyte diye tahmin ediyorum kartınız, genelde Gigabyte olanların bellekleri ancak bu kadar fazla ısınıyor.

Zotac black holo hocam, tombul bir kart, bazı kartlar ince ve geniş oluyor, o kartların soğutması daha iyi bence, benim kartın blok daha kalın ama, kart daha dar olduğu için hava akışının daha kötü olduğunu söyleyebilirim.

Zotac black holo hocam, tombul bir kart, bazı kartlar ince ve geniş oluyor, o kartların soğutması daha iyi bence, benim kartın blok daha kalın ama, kart daha dar olduğu için hava akışının daha kötü olduğunu söyleyebilirim.
Termal pedleri kötü olduğu için böyle sıcaklık alıyorsun dar olması ile ilgili değil.

Arkadaşlar bu abimiz RTX 3060 LHR V2 ile 44mh a kadar çıkabilmiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı