Miningde ekran kartlarının aşırı ısınması

Son düzenleme:
Merhabalar Arkadaşlar.
Yeni Mining Sistemi Aldım Ve Yeni Başladım Kurulumunu Kendim Yaptım. Fakat Tam Kazıma Başlıyor Mh/s Çıkıyor Ekran Kartları Çok Aşırı Isınıyor 83 dereceyi Görüyor Sistem Reset Atıyor.
Ekran Kartları Vapor x-7 370 4 GB
2 adet power Güç Corsair 650 w İkisi Birleştirici ile Bağlı Ortak Kullanım Hatta Başka Bir PC Ye Taktın Ekran Kartlarını Tek Tek Ama Sonuç Yine Aynı Çok Isınıyor Reset Atıyor
Merhabalar Arkadaşlar.
Yeni Mining Sistemi Aldım Ve Yeni Başladım Kurulumunu Kendim Yaptım. Fakat Tam Kazıma Başlıyor Mh/s Çıkıyor Ekran Kartları Çok Aşırı Isınıyor 83 dereceyi Görüyor Sistem Reset Atıyor.
Ekran Kartları Vapor x-7 370 4 GB
2 adet power Güç Corsair 650 w İkisi Birleştirici ile Bağlı Ortak Kullanım Hatta Başka Bir PC Ye Taktın Ekran Kartlarını Tek Tek Ama Sonuç Yine Aynı Çok Isınıyor Reset Atıyor Bi Yardımıcı Olursanız Sevinirim.

Merhabalar arkadaşlar.
Yeni mining sistemi aldım ve yeni başladım kurulumunu kendim yaptım. Fakat tam kazıma başlıyor Mh/s çıkıyor ekran kartları çok aşırı ısınıyor 83 dereceyi görüyor sistem reset atıyor.
Ekran kartları Vapor X-7 370 4 GB.
2 adet Power güç Corsair 650W ikisi birleştirici ile bağlı ortak kullanım hatta başka bir PC'ye taktın ekran kartlarını tek tek ama sonuç yine aynı çok ısınıyor reset atıyor.
Merhabalar arkadaşlar.
Yeni mining sistemi aldım ve yeni başladım kurulumunu kendim yaptım. Fakat tam kazıma başlıyor Mh/s çıkıyor ekran kartları çok aşırı ısınıyor 83 dereceyi görüyor sistem reset atıyor.
Ekran kartları Vapor X-7 370 4 GB.
2 adet Power güç Corsair 650W ikisi birleştirici ile bağlı ortak kullanım hatta başka bir PC'ye taktın ekran kartlarını tek tek ama sonuç yine aynı çok ısınıyor reset atıyor bir yardımıcı olursanız sevinirim.

Undervolt yapıp Core değerlerini kıs. Power limiti %70e çek sonra da Memory değerini biraz arttır.

Kafeciyim 49 tane daha var flaşları hazırladım takıyorum evden ulaşıyorum rig kuramıyorum.

Hocam bekliyoruz hala!
Yoksa photosop derslerimi çalışıyorsun?
Her bilgisayar ayrı ayrı çalışıyorsa sizin için minerstat Windows uygulaması daha kullanışlı olur bence. Her bilgisayara tek tek flash takıcağınıza uygulamayı çalıştırırsınız hiveostaki her şeyi yapabilirsiniz. Bilgisayarı elektrik gittikten sonra tekrar açılmaya ayarlarsınız minerstat'ı da Windows açılınca açılmaya mininge başlamak için kafenin elektiriği kapatıp açarsınız ve hepsi birden çalışmaya başlar aynı anda.😄

Her bilgisayar ayrı ayrı çalışıyorsa sizin için minerstat Windows uygulaması daha kullanışlı olur bence. Her bilgisayara tek tek flash takıcağınıza uygulamayı çalıştırırsınız hiveostaki her şeyi yapabilirsiniz. Bilgisayarı elektrik gittikten sonra tekrar açılmaya ayarlarsınız minerstat'ı da Windows açılınca açılmaya mininge başlamak için kafenin elektiriği kapatıp açarsınız ve hepsi birden çalışmaya başlar aynı anda.😄
o zamanlar usb-hiveostu ama değiştirdim sistemi.
haftasonu ve akşamları durmuyorum bilgili personelde bulmak zor.

malumunuz pc lerde hdd yok lan serverdan boot ediyorlar.
Netcafede çift image hazırladım.müşteri ve mining 2 tane mode.

default mining mode açılıyorlar.müşteri pc ye oturduğunda mining mode da oyun ve net erişimi yok pfsense kullanıyorum portlar kapalı.mecburen kasa ya sesleniyor.45 sn de müşteri mode boot ediliyor.
müşteri kalktı hesap kesildiğinde auto-res mining mode açılıyor.gece kapatırken ctrl+a hepsinin mining mode alıp gidiyor.bu şekilde 9 aydır sorunsuz.

Geri
Yukarı