Miningden çıkma ekran kartı alınır mı?

QALAYCI

Decapat
Daha fazla  
Sahibinden sitesinde uzun zamandır bakıyorum birkaç Facebook mining grubunda da gördüm ve çok dikkatimi çekiyor. 9.000-10.000 TL'ye RTX 3090 satıyorlar 7.000 TL'ye RTX 3070 satıyorlar 5.000 TL'ye RTX 3060. Merak ediyorum bu kartlardan alıp kullanan var mı ne gibi sorunlar çıkarır? Bazıları garantili faturalı oluyor 4-6 ay kullanılmış cihazlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahibinden sitesinde uzun zamandır bakıyorum birkaç Facebook mining grubunda da gördüm ve çok dikkatimi çekiyor. 9.000-10.000 TL'ye RTX 3090 satıyorlar 7.000 TL'ye RTX 3070 satıyorlar 5.000 TL'ye RTX 3060. merak ediyorum bu kartlardan alıp kullanan var mı ne gibi sorunlar çıkarır? Bazıları garantili faturalı oluyor 4-6 ay kullanılmış cihazlar.

Düzgün mining yapıldıysa alınabilir diye duymuştum ben.

Şanslıysanız problem yaşamazsanız. Benim gibi bahtsız bedeviyseniz…:)
Elektronikte sıfır dahi şans işiyken, ikinci el loto oynamak gibi. Ancak şahsi fikrim alınabileceği yönünde o paralara orjinal etiketleri sökülmemişse.

Bizzat kullanıyorum, üstelik AMD olmasına rağmen bir sorun yaşamadım. Ama bu siz yaşamazsınız anlamına gelmez, şans işi.

Vallahi hocam bir süre veriyorlar 6 ay 10 ay vs. buna baksanız bile 10 ay boyunca durmadan bu ekran kartı %100 yükte çalışmış demektir buna güvenip alınır mı? Siz düşünün her türlü oldukça yıpranmış kartlar oluyorlar.

Geri
Yukarı