Mininge nasıl giriş yapılır?

samc34

Kilopat
Arkadaşlar merhaba,

INNO 3D RTX3060 Ti Twin X2 OC 8 GB 256bit GDDR6 (LHR) ekran kartlı sistemim mevcut. Kazanç beklentisi olarak değil sadece öyle bir atılım değişiklik diye bir an yapasım geldi. LHR olması dezavantaj sanırsam. Kısaca bu kazım işleri nasıl oluyor. Yani bir program indirip neye kazım yapacağımızı belirtip start veriyoruz da kendi kendine mi takılıyor? Tavsiye ettiğiniz program ve giriş için öneri var mı? Bir de diyelim ki günde ortalama 3.5 dolar net getirisi oluyor. Elektriğini de düştüğümüzde günde 1.5 dolarlık bir elektrik yakar mı mesela? :D

Şimdiden bilgi verecek arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kartta ortalama 4₺ yakıp 33₺ civarı falan getirir o halde herhalde.
Düzgün ayarlamalar ile ortalama 40 kazım gücüne ulaşılıyormuş sanırsam.

Hocam bahsettiğiniz değerler yakalanıyorsa bende zarar vereceğini zannetmiyorum. Tavsiye edeceğiniz şurada kazım yap şurada sal çayıra diyeceğiniz bir öneri var mı :D boşta durmasındansa günlük 2 cola parası çıkarması daha keyifli.

Öncelikle program olarak T-Rex Miner'ın en son sürümünde kazım yap. Ben Ethermine üzerinden kazım yapıyorum 0.01'lik bir sınır var buna ulaşmadan Binance hesabına göndermiyor günlük almak istersen binancepool deneyebilirsin ama 24 saatlik kazım ortalamana göre ödeme yapıyor ben 12 saat kazım yapayım geri kalan sürede oyun falan oynayayım dersen pek tavsiye etmem ücret düşer çünkü. Kartın OC ayarlarını kendin bulman lazım karttan kartta değişiyor deneye deneye en düşük güç tüketimi ve en yüksek kazım hızını yakalaman lazım.

Öncelikle program olarak T-Rex Miner'ın en son sürümünde kazım yap. Ben Ethermine üzerinden kazım yapıyorum 0.01'lik bir sınır var buna ulaşmadan Binance hesabına göndermiyor günlük almak istersen binancepool deneyebilirsin ama 24 saatlik kazım ortalamana göre ödeme yapıyor ben 12 saat kazım yapayım geri kalan sürede oyun falan oynayayım dersen pek tavsiye etmem ücret düşer çünkü. Kartın OC ayarlarını kendin bulman lazım karttan kartta değişiyor deneye deneye en düşük güç tüketimi ve en yüksek kazım hızını yakalaman lazım.
Arkada knight pazar yapıyorum. Knight pazar pek etkilemez herhalde. Güzel bir araştırma ile yapılabilir gibi duruyor. Farklı keyifli bir süreç gibi. Bakalım nasıl olacak.

Arkada Knight pazar yapıyorum. Knight pazar pek etkilemez herhalde. Güzel bir araştırma ile yapılabilir gibi duruyor. Farklı keyifli bir süreç gibi. Bakalım nasıl olacak.

Birkaç mh kaybı yaşayabilirsin onun dışında sorun olmaz. Sistem odandaysa gece uyumakta sorun çekebilirsin kasanın kapağını açman gerekebilir sıcaklığı düşürmek için oda sistemin toz tutmasına neden olabilir. Elektrik kesintisi çok yaşıyorsan bu da canını sıkabilir güç kaynağın kalitelidir diye umuyorum. Bunlarda keyifli olmayan tarafları 😀

Birkaç mh kaybı yaşayabilirsin onun dışında sorun olmaz. Sistem odandaysa gece uyumakta sorun çekebilirsin kasanın kapağını açman gerekebilir sıcaklığı düşürmek için oda sistemin toz tutmasına neden olabilir. Elektrik kesintisi çok yaşıyorsan bu da canını sıkabilir güç kaynağın kalitelidir diye umuyorum. Bunlarda keyifli olmayan tarafları 😀
Psu aigo 650w 80+ bronze. Küçük odada pc. Kapağını açarım. 4 tane fanı var kasanın. Kasanın fanları çok güçlü çalışıyor. Ayarlanıyor hızı. Birde camın yanında kasa. Camıda açarım tamamdır :D

ASUS TUF RTX 3060 ile 41 42 derecede uzun süre mining yaptım hocam fan devride %50'lerde bu değerlerde kartta zarar gelmesi çok zor.

T-Rex miner LHR kilidi büyük oranda kırdı hocam evet LHR'siz karta göre düşük kazıyor ama arada ki fark bayağı azaldı.
O ısıda zaten zarar görürse ekran kartında bir sıkıntı vardır hocam. Benim orda belirtmek istediğim birden fazla ekran kartı ile bu işe girişildiği zaman sıcaklığın artması ve bunu stabilize etmenin zor olduğu. Ve bu herkeste aynı değer alacağı anlamına gelmiyor maalesef.

Geri
Yukarı