Mint'te nasıl ISO doğrulanır?

MR. BLUE WOLF

Centipat
Daha fazla  
Linux Mint kuracagım ama bir turlu ISO dosyası dogrulama ve ımzalama vs. bır turlu yapamadım. Dogru duzgun kaynak bulamadım. Bır ıkı kaynak buldum ama anlamadım veya eskı ıdı. Bırısı bir el atabılır mı? Kahroldum kanser olacağım, imdat!

7-Zip indirip ISO dosyasına sağ tıklayıp imleci 7-Zip'e götür. Oradan CRC SHA'ya, oradan da SHA 256'ya götür. Sonra çıkan sonucu kopyalayıp Linux Mint'in sitesindekiyle karşılaştır. Ctrl F yapıp çıkan sonucu yazabilirsin.

ISO dosyasını dogruladım tamam ama bir de orjinallik kontrolu diye bır şey var onu nasıl yapacagım bu konuda hiç kaynak yok ? Sadece ISO dosyası dogrulama hakkında bılgı var ama 2. asamada bır de orjınallık kontrolu ımza vs bısıyler var bu konuda da yardım eder misiniz?
7-ZIP indirip ISO dosyasına sağ tıklayıp imleci 7-ZIP'e götür. Oradan CRC SHA'ya, oradan da SHA 256'ya götür. Sonra çıkan sonucu kopyalayıp Linux Mint'in sitesindekiyle karşılaştır. CTRL F yapıp çıkan sonucu yazabilirsin.

ISO dosyasını dogruladım tamam ama bir de orjinallik kontrolu diye bır şey var onu nasıl yapacagım bu konuda hiç kaynak yok? Sadece ISO dosyası dogrulama hakkında bılgı var ama 2. asamada bır de orjınallık kontrolu ımza vs bısıyler var bu konuda da yardım eder misiniz?

ISO dosyasını dogruladım tamam ama bir de orjinallik kontrolu diye bır şey var onu nasıl yapacagım bu konuda hiç kaynak yok ? Sadece ISO dosyası dogrulama hakkında bılgı var ama 2. asamada bır de orjınallık kontrolu ımza vs bısıyler var bu konuda da yardım eder misiniz?

ISO dosyasını dogruladım tamam ama bir de orjinallik kontrolu diye bır şey var onu nasıl yapacagım bu konuda hiç kaynak yok? Sadece ISO dosyası dogrulama hakkında bılgı var ama 2. asamada bır de orjınallık kontrolu ımza vs bısıyler var bu konuda da yardım eder misiniz?
Ona gerek yok.

Windows'ta doğrulamayı bu linkten yararlanarak yapıyorum. Bunu ilk yaptığımda aşağıdaki komutta zorlanmıştım ve uzun süre beni oyaladı.
CertUtil -hashfile filename.iso SHA256
''filename'' yazan yeri indirdiğin ISO'nun adı ile değiştirmen gerek.

Geri
Yukarı