Çözüldü Mint'te Türkiye yansısını bulamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zurnadürüm

Kilopat
Makaleler
22
Daha fazla  
Bugün farklılık olsun diye Mint kurdum fakat yansılar ABD'de gösteriyor. Base sunucuyu değişebildim fakat Main sunucu hala ABD'de gözüküyor. Başka sunuculara baktığımda ise ne Linux.org.tr'nin ne de Mint'in yakın sunucularını görebiliyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Çözüm
Linux Mint'in, Türkiye'de bulunan paket yansısı yok. Bunun yerine coğrafi olarak en yakın yansılar seçilebilir ya da en hızlı herhangi bir yansıyı seçebilirsiniz. ISO dosyalarını indirmek için Türkiye yansıları mevcut.
Linux Mint'in, Türkiye'de bulunan paket yansısı yok. Bunun yerine coğrafi olarak en yakın yansılar seçilebilir ya da en hızlı herhangi bir yansıyı seçebilirsiniz. ISO dosyalarını indirmek için Türkiye yansıları mevcut.

Bir güncelleme ekleyim; yakın zamanlarda Verinomi ve Turhost , Linux Mint için yerel depo yansısı oluşturmuşlar. Hem taban hem de ana sürüm için bu yansılar seçilebilir, hızları ve güncelleme sıklıkları da fena değil.

lm-yerel-yansi-1.png
lm-yerel-yansi-2.png

Geri
Yukarı