Misafir çocuğuna bilgisayar verilmeli mi?

Olabilir hocam düşüneceğim.

aynı bende hocam internet kafeye bile giddiğimde bişey yaparım diye korkarım

Hocam iyi diyosunuzda SSD'yi söktükten sonra takamayabilirim.

Neden olmasın hocam? Tak çıkar gibi SSD’ler. Tabii o kutulardan kullanıyorsunuz bilemem.

Aynı bende hocam internet kafeye bile giddiğimde bir şey yaparım diye korkarım

Ben de hocam belki bilgisayara bir şey yaparım diye korkuyorum şükür internet kafe derdim azıcık da olsa bitti haziran da yeni sistem alacağız inşallah şimdiden ben yine de belki bir şey olur alamayız diye GeForce NOW alacağım şimdi 1 aylık aldım ondan sonra 3 aylık veya 6 aylık düşünüyorum.

Neden olmasın hocam? Tak çıkar gibi SSD'ler. Tabii o kutulardan kullanıyorsunuz bilemem.

Kutulardan değil hocamda korkuyorum en son televizyonu PC'ye bağlayacağımda işlemcim gitti.

Ben de hocam belki bilgisayara bir şey yaparım diye korkuyorum şükür internet kafe derdim azıcık da olsa bitti haziran da yeni sistem alacağız inşallah şimdiden ben yine de belki bir şey olur alamayız diye GeForce NOW alacağım şimdi 1 aylık aldım ondan sonra 3 aylık veya 6 aylık düşünüyorum.

Hayırlı olsun hocam sisteminz.

Ya aslında burada yeni nesil anne ve babaların da suçu var. Her şeyi YouTube'dan izleyip çocukları üstünde deniyor. Çocukcağız anne ve babasını örnek alıp ne yapmakistiyordu da o an hangi siteye girdi ve o işlemi yaptı. Tek suç çocukta olamaz.

Aile terbiyesi de önemli dediğiniz gibi ama ailesi iyi olup ta şeytan gibi çocukları da biliyorum hocam arkadaş ortamının da etkisi var biraz.

Kutulardan değil hocamda korkuyorum en son televizyonu PC'ye bağlayacağımda işlemcim gitti.

Hayırlı olsun hocam sisteminz.

Sağ olun hocam ama net mi PC olur emin değilim Xbox konsolu aldırma ihtimalim de var Series S.

Arkadaşlar bakıcının çocuğu cumartesi günleri eve geliyor ve bilgisayarımla oynamak istiyor. Babam oyun aç oynasın, zaten akşama kadar yatacaksın dedi. Çocuk kendi laptopunu yumruklamış, ekranı kırmış. Benim bilgisayarıma da öyle yapar diye korkuyorum. Sizce vermek zorunda mıyım?

Vermeyin gitsin. Eğer kıracak olursa ne yapacağınızı biliyorsunuz.

Aile terbiyesi de önemli dediğiniz gibi ama ailesi iyi olup ta şeytan gibi çocukları da biliyorum hocam arkadaş ortamının da etkisi var biraz.

Sağ olun hocam ama net mi PC olur emin değilim Xbox konsolu aldırma ihtimalim de var Series S.

Annem PC aldırmak istediğimi biliyor babam da PC veya konsol istediğimi biliyor tek isteğim babamın bana Sürpriz olarak bir laptop almaması laptop sevmiyorum.

Hocam daha kolayı var: BIOS'tan 1. boot seçeneğini Network Boot yapsın. Bilgisayar boş boş beklediği için bozuldu sanar. Hem parçaları da sökmesine gerek yok :)
RAM'e saçma sapan OC ayarları verip siyah ekranla da bakışabilir. BIOS sıfırlamadan Boot ettiremez sistemi.
Annem PC aldırmak istediğimi biliyor babam da PC veya konsol istediğimi biliyor tek isteğim babamın bana Sürpriz olarak bir laptop almaması laptop sevmiyorum.
Mümkünse hiç sürpriz yapmasın, "mahalle bilgisayarcısına" gidip bize bir masaüstü yap derse...

Konsol alacaksa yapabilir tabii de.

Geri
Yukarı