Mithrain'in takımı Cod Warzone'da 8000 dolar kazandı.

Mithrain bence FPS oyunlarını çok iyi oynuyor ve kendisini de izlettirebilen birisi. Başarılarının devamını dilerim.
Eki Görüntüle 600821

Eskisi kadar rekabetçi PRO seviyede oynamıyor. Bunu kendisi de ifade etti. Çünkü öyle olmak için bir günde belki 8 10 saat full antrenman yapmak gerektiğini ifade etmişti. Bu da bir yayıncı için çok yorucu olur. Ama arada böyle turnuva fırsatlarını kaçırmıyor :)

Zaten 3 4 gündür full takım arkadaşları ile antrenman maçları yaptı. Daha erken hazırlansalardı birinci de olabilirlerdi. Ama ikinci olmaları da çok büyük başarı bana göre.

İnsanlarda 1 ay boyunca günde 10 saat çalışıp bu paranın çeyreğini anca kazansın :D

O seviyeye gelmek için de arkasında sabır, emek ve yetenek gerekiyor. Hatta bununla ilgili bir hikaye vardı.

Picasso bir gün bir restorana gider. Restoranda çalışan bir garson "efendim bana bir şeyler çizip verebilir misiniz anı olarak? Çocuklarıma, torunlarıma göstereyim." der. Picasso hemen bir şeyler çizer, imzalar ve garsona uzatır.

Garson: ''Bu benim için öylesine değerli ki'', diye sözüne başlamışken, Picasso lafını keser ve

- ''Evet, gerçekten öyle. O elindeki çizim tam 100 bin dolar'' der.

Garson, dehşete kapılmış bir halde, ''Aman efendim, 2 dakika bile sürmedi çiziminiz. Nasıl bu kadar pahalı olabilir?'' diye sorar.

Picasso hemen o unutulmaz cevabını verir. '' 2 dakika değil. 60 yıl artı 2 dakika...''

O seviyeye gelmek için de arkasında sabır, emek ve yetenek gerekiyor. Hatta bununla ilgili bir hikaye vardı.

Picasso bir gün bir restorana gider. Restoranda çalışan bir garson "efendim bana bir şeyler çizip verebilir misiniz anı olarak? Çocuklarıma, torunlarıma göstereyim." der. Picasso hemen bir şeyler çizer, imzalar ve garsona uzatır.

Garson: ''Bu benim için öylesine değerli ki'', diye sözüne başlamışken, Picasso lafını keser ve

- ''Evet, gerçekten öyle. O elindeki çizim tam 100 bin dolar'' der.

Garson, dehşete kapılmış bir halde, ''Aman efendim, 2 dakika bile sürmedi çiziminiz. Nasıl bu kadar pahalı olabilir?'' diye sorar.

Picasso hemen o unutulmaz cevabını verir. '' 2 dakika değil. 60 yıl artı 2 dakika...''
Benim demek istediğim bu yayıncılarda bildiğin hayvan gibi sistem bilmem ne var ve oturduğu yerden para kazanıyorlar.İşini iyi yapanlarda var elbette ama bunun arkasında gerçekten emek yok.Küfredersen ve popüler bir oyun oynayıp bunu da yayınlarsan para kazanıyorsun

"Abi abi son param adımı oku"

Ekmeklerini böyle çocuklardan çıkarıyorlar.Arkasında emek falan yok :D
Picasso örneği uymamış hocam

Benim demek istediğim bu yayıncılarda bildiğin hayvan gibi sistem bilmem ne var ve oturduğu yerden para kazanıyorlar.İşini iyi yapanlarda var elbette ama bunun arkasında gerçekten emek yok.Küfredersen ve popüler bir oyun oynayıp bunu da yayınlarsan para kazanıyorsun

"Abi abi son param adımı oku"

Ekmeklerini böyle çocuklardan çıkarıyorlar.Arkasında emek falan yok :D
Picasso örneği uymamış hocam

Katılmıyorum. Hadi küfür eden ve popüler oyun oynayan birisi hesap açsın bakalım nasıl para kazanacakmış. Bu işler o kadar kolay değil. Zaten gündemde olan birkaç kişi var. Diğerlerinin fazla abone kastığını düşünmüyorum.

Doğru, takip eden küçük yaştaki takipçileri var. Ama emek vermeden başarılı olmaları imkansız.

Ya çok başarılı şekilde o oyunu oynaman gerekiyor yada çok iyi bir yayıncı olman gerekiyor. Ki başarılı şekilde oynasan bile çok abonen olacak diye bir durum yok.

Ayrıca konuda bahsedilen bir turnuva. Bir turnuvada başarılı olmak için de emek vermen gerekiyor.

Hayvan gibi sistem olacak elbette çünkü kazanıyorlar :)

Picasso örneği doğru. Çünkü bu turnuvada başarılı olmak için uzun süre emek vermen ve yetenekli olman gerekiyor. Yani ulan 4 saatlik bir turnuvaya katıldılar asgari ücretlinin 2 senelik maaşını aldılar olayı değil bu.

Espor diye bir şey var. Adamlar oturdukları yerde para kazanmıyorlar :) Tabi işleri oturarak sonuçta ayakta oynayacak halleri yok.

Takımın aldığı para değil mi bu? 3 kişilik ekip olarak toplam $8000 ödül kazandılarsa ufak bir rakam. Çok az kişi belli bir yaştan sonra ilgi gören yayıncı/oyuncu olarak kalabilecek, gerisi silinip gidecek. Bu tür rakamlar e-spor için çok az görünüyor en basit amatör küme futbolcusu bile ayda kat kat fazlasını kazanırken.

Takımın aldığı para değil mi bu? 3 kişilik ekip olarak toplam $8000 ödül kazandılarsa ufak bir rakam. Çok az kişi belli bir yaştan sonra ilgi gören yayıncı/oyuncu olarak kalabilecek, gerisi silinip gidecek. Bu tür rakamlar e-spor için çok az görünüyor en basit amatör küme futbolcusu bile ayda kat kat fazlasını kazanırken.

Evet 3 kişiye bölünüyor. 55 bin lira yaklaşık. Espor turnuvalarını pek takip etmiyorum. Dediğiniz doğru olabilir tabi ki. Ama muhtemelen burada da fazla espor oyuncuları yoktu. Genelde yayıncıları seçmişler gibi görünüyor.
O "Birkaç kişi" eleştiriyi kaldıramayan tipler değil mi ya? Kendisi hakkında eleştiri yapılınca telif atan falan.

Bu onların kendi tavırları. Bu konuda bilgim yok. Yaptıkları kendilerini ilgilendirir elbette.

Mithrain bence FPS oyunlarını çok iyi oynuyor ve kendisini de izlettirebilen birisi. Başarılarının devamını dilerim.
Eki Görüntüle 600821

Kendine has tarzı var, ben de seviyorum. Kamera açmadan kendini bu kadar izletmesi ayrı bir başarı. Görünüşten çok yeteneği için izleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı