Mitoloji kitabı önerisi

S54337

Hectopat
Daha fazla  
İskandinav mitolojisine merakımdan dolayı 3 tane kitap aldım.
  • Neil gaiman-iskandinav mitolojisi.
  • Cadının yüreği.
  • Ben kirke.
Aldıktan sonra ben kirkenin Yunan mitolojisiyle ilgili olduğunu öğrendim. Zaten Yunan mitolojisiyle ilgili kitaplar da okumayı düşünüyordum onu da almam iyi oldu. Yunan mitolojisini bilmeden ben Kirke'yi okusam sıkıntı yaşamam değil mi? Çünkü okuyan çok kişi var ve çok sevilen bir kitap zaten. Hepsi mitolojiyi bilmiyordur. Ayrıca Akhelius'un şarkısı dışında hangi mitoloji olduğu çok önemli olmaksızın güzel mitolojilerle ilgili kitap öneriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mitoloji eski toplumların dinleridir. Eski toplumların dini kitaplarını okuyabilirsin. Mesela Türk mitolojisini okuyabilirsin atalarımızın diniydi. Yunanlar ve iskandinav toplumları çoktanrılı inançlara sahip olduğu için alışman zaman alır.

Mitoloji kitapları olarak sana Maya Kitap yayınevinin yayımladığı kitapları öneririm. Her bir kültür için ayrı mitoloji kitapları var. Bunları tekte alabilirsin istersen set halinde de alabilirsin.
Özellikle Yunan ve İskandinav mitolojisine ilgi duyuyorsan şunları okumanı öneririm.

Maya Kitap: İskandinav Mitolojisi & Tanrılar Ve Kahramanların Efsaneleri
Maya Kitap: Dokuz Diyar-İskandinav Mitolojisinden Hikayeler
Maya Kitap: Yunan Ve Roma Mitolojisi
Maya Kitap: Antik Yunan Hikayeleri

Bu mitoloji kitaplarında bu kültürlerin mitolojileri detaylıca açıklanıyor. Güzel kitaplardır tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı