MIUI 12.5 güncellemesi yaparsak performans düşer mi?

Arkadaşlar telefonum mi 10t daha dün aldım. Sizce MIUI 12.5 güncellemesi yapmalıyım? Telefonun performansi düşer mi?

Vaadedilen performansın %20 oranında (tam hatırlamıyorum) artması.

Note 8 Pro cihazında mesela sayılamayacak kadar çok büyük sorunlara yol açmış çoğu kullanıcıda.

Xiaomi'nin mi serisine birazcık daha önem veriliyor tabii orası ayrı konu bence siz yapın ama önce internetteki yorumları okuyun.
Yeni geldiyse güncelleme zaten yapmayın önce 1 hafta falan bekleyip büyük bir şikayet var mı kontrol edin.

Telefon hakkında kısmını atabilir misiniz?
Tabi, buyrun.
Screenshot_2021-08-02-22-28-19-948_com.android.settings.jpg

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-08-02-22-47-50-106_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2021-08-02-22-47-50-106_com.android.updater.jpg
    18,2 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_2021-08-02-22-47-46-060_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-08-02-22-47-46-060_com.android.settings.jpg
    40,6 KB · Görüntüleme: 43
Batarya konusunda olumlu olumsuz bir deneyimim olmadı. Eskisi gibi iki günü çıkartıyor bende. Görsel olarak bazı şeyler değişmiş mesela ses açma çubuğu gibi. Game turboya yeni özellik gelmiş. Günlük kullanımda fark ettiklerim bunlar. Dediğim gibi ben sabah kalktigimda pin kodu soruyordu telefon girdim baktım güncelleme yapmış.

Batarya konusunda olumlu olumsuz bir deneyimim olmadı. Eskisi gibi iki günü çıkartıyor bende. Görsel olarak bazı şeyler değişmiş mesela ses açma çubuğu gibi. Game turboya yeni özellik gelmiş. Günlük kullanımda fark ettiklerim bunlar. Dediğim gibi ben sabah kalktigimda pin kodu soruyordu telefon girdim baktım güncelleme yapmış.
Hocam örneğin MIUI 12 yüzünden şarj az gidiyor tarzı şeyler dediler hep. Ben buna rağmen güncellemeyi yapıp hard reset attım ve şarj konusunda hiçbir fark oluşmadı.

Hocam örneğin MIUI 12 yüzünden şarj az gidiyor tarzı şeyler dediler hep. Ben buna rağmen güncellemeyi yapıp hard reset attım ve şarj konusunda hiçbir fark oluşmadı.

Hocam o sorun MIUI 12.2'deydi sanırım ve Xiaomi bile güncellemeyi yapmayın demişti.

Sonradan o sorun çözüldü mesela ben MIUI 12'ye geçince şarjım olumlu anlamda düzelmişti.

Geri
Yukarı