MIUI 12.5 sürümü düşürülmeli mi?

Bütçe
0

PRIME H610MK

Decipat
Yer
Osmangazi
Öncelikle herkese iyi akşamlar. Android 11 tabanlı MIUI 12.5 sürümleri beni çıldırtacak hale geldi. Android 10 tabanlı MIUI 12 sürümüne geri döneceğim ama önce kafama takılan soruları sormak istiyorum.

1- Güvenlik konusunda bir sorun yaşar mıyım?
2- Daha sonra tekrar lazım olursa MIUI 12.5 sürümüne geri dönebilir miyim?
3- Cihazda kapanıp bir daha açılmama durumu olabilir mi?
4- Cihazda MIUI Endonezya bulunuyor. Endonezya sürümü ile düşürme yapınca sorun yaşanır mı?
5- Diğer uygulamaların şu anki güncel sürümlerini Android 10 sürümünde de kullanabilir miyim?
6- Cihazı direkt 12.5. 10rjqıd sürümünden 12.0. 5qjqıd sürümüme düşürme zararlı mıdır?
7- Android 10 sürümündeyken başka bir Android 11 ya da Android 12 sürümü güncellemesi geldiğinde yapmak sıkıntı yaratır mı?

Yardım edenler için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlik konusunda bir sorun yaşar mıyım?

Guvenlik seviyesi duser.

Daha sonra tekrar lazım olursa MIUI 12.5 sürümüne geri dönebilir miyim?

Evet.

Cihazda kapanıp bir daha açılmama durumu olabilir mi?

Nasil yani?

Cihazda MIUI Endonezya bulunuyor. Endonezya sürümü ile düşürme yapınca sorun yaşanır mı?

Hayir, cikmaz. Her turlu yedek alin.

Diğer uygulamaların şu anki güncel sürümlerini Android 10 sürümünde de kullanabilir miyim?

Evet.

Cihazı direkt 12.5. 10rjqıd sürümünden 12.0. 5qjqıd sürümüme düşürme zararlı mıdır?

ARB engeline takilirsaniz kurtarilmaz hale gelebilir.

Android 10 sürümündeyken başka bir Android 11 ya da Android 12 sürümü güncellemesi geldiğinde yapmak sıkıntı yaratır mı?

Ayni surum ise devam edebilirsiniz.

Öncelikle cihazda Bootloader kilidi açık mı?

Ne alaka?

Guvenlik seviyesi duser.

Evet.

Nasil yani?

Hayir, cikmaz. Her turlu yedek alin.

Evet.

Arb engeline takilirsaniz kurtarilmaz hale gelebilir.

Ayni surum ise devam edebilirsiniz.

Ne alaka?

Xiaomi bazı cihazlarda sürüm düşürme işleminde oldukça sıkıntı çıkıyor bazı ayarların rahat değiştirilip ROM kurmada Custom recovery daha rahat ve hızlı oluyor
Not: Bazı modellerde model düşürünce çökmeye yol açabiliyor zaten bütün soruları cevapladın.

Anti-rollback olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı