MIUI TR ROM'undan Endonezya ROM'una bilgisayarsız geçiş yaparken sıfırlama olur mu?

GALAXY5788

Hectopat
Daha fazla  
Cihazım POCO X3 Pro MIUI 13.0.1.0 Türkiye (SJUTRXM) ROM'undan MIUI v13.0.1.0 Endonezya (SJUIDXM) ROM'una bilgisayarsız MIUI güncelleme bölümünden geçiş yapmayı düşünüyorum. Geçiş sırasında sıfırlama olur mu? Önceden MIUI 13 Türkiye ROM'undan MIUI 12 Türkiye ROM'una aynı şekilde geçiş yapmıştım cihaz sıfırlanmıştı, aynı durum olur mu?

Herhangi bir ROM değişikliğinde cihaz sıfırlanır.

Şahsen Redmi Note 10 Pro kullanmaktayım. Ben India ROM'dan Global'e geçtiğimde cihazımın belleğindeki herşeyi kaybetmenin yanı sıra IMEI'mi de değiştirmek zorunda kalmıştım. Yani Xiaomi cihazlarda ROM'lar arası bölgesel geçiş sıkıntılı.

Şahsen Redmi Note 10 Pro kullanmaktayım. Ben ındia ROM'dan Global'e geçtiğimde cihazımın belleğindeki her şeyi kaybetmenin yanı sıra IMEI'mi de değiştirmek zorunda kalmıştım. Yani Xiaomi cihazlarda ROM'lar arası bölgesel geçiş sıkıntılı.

YouTube'da izlediğim videoda global ROM'dan Endonezya'ya geçerken sıkıntı çıkmıyordu ama Endonezya'dan Global'e geçerken sıfırlama oluyordu fakat Türkiye ROM'u ile alakalı bir bilgi verilmemişti.

YouTube'da izlediğim videoda global ROM'dan Endonezya'ya geçerken sıkıntı çıkmıyordu ama Endonezya'dan Global'e geçerken sıfırlama oluyordu fakat Türkiye ROM'u ile alakalı bir bilgi verilmemişti.
Açıkçası bu konuda şahsen temkinli olmanızı öneririm. Çünkü Xiaomi cihazlar gerçekten sorunlu. Bunu neye dayanarak diyorum; tecrübe diyelim (IMEI, Rom atma, original IMEI kazıma vs baya bir uğraşmışlığım var 😅)

2024-03-25-164838_847x78_scrot.png

Açıkçası bu konuda şahsen temkinli olmanızı öneririm. Çünkü Xiaomi cihazlar gerçekten sorunlu. Bunu neye dayanarak diyorum; tecrübe diyelim (IMEI, ROM atma, original IMEI kazıma vs bayağı bir uğraşmışlığım var 😅)

Eki Görüntüle 2150200

Bir de söyle bir sorum var o zaman MIUI güncelleme bölümünde MIUI 14 güncellemesi gözükmüyor ama Xiaomi Firmware Updater bu sitede cihazım için MIUI 14 güncellemesi olduğunu söylüyor. Güvenilir bir site midir?

Bir de söyle bir sorum var o zaman MIUI güncelleme bölümünde MIUI 14 güncellemesi gözükmüyor ama Xiaomi Firmware Updater bu sitede cihazım için MIUI 14 güncellemesi olduğunu söylüyor. Güvenilir bir site midir?
Yani ben orjinal ROM'ları her zaman bu siteden indiririm. Sizin dediğiniz site hakkında bir bilgim yok açıkçası.

Yani ben orijinal ROM'ları her zaman bu siteden indiririm. Sizin dediğiniz site hakkında bir bilgim yok açıkçası.

Bu siteden de indirdim benim attığım siteden de ikisini de kurmaya her çalıştığımda
Güncelleme doğrulanamıyor
Bu ROM, dahili test kullanıcıları için sunulmuştur. Hesabınızın gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun. Diye bir uyarı çıkıyor MIUI 14 yüklemeyede çalışsam da aynı MIUI 13 yüklemeye çalışsam da aynı hata.

Eğer sürüm düşerse cihaz sıfırlanır, sürüm yükselir ise cihaz sıfırlanmaz ama sıfırlaman yine de tavsiye edilir.

Geri
Yukarı