Çözüm Mizar MZ60 ESC, Custom RGB ve Firmware Update hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

neqetria

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle Firmware Update ve Custom RGB'den başlayalım:
İlk olarak klavye sürücüsünü indirip açtıktan sonra size firmware update yapmak istiyor musunuz diye soruyor eğer evet derseniz klavye brick oluyor bu yüzden bir başka yöntemle firmware update yapacağız.

C:\Program Files (x86)\Mizar Lab\00F1\Update\00F1 konumuna gidin ve bootloader.exe dosyasını açıp firmware güncellemesini yapabilirsiniz. Bu güncellemeyi yapınca erişilemeyen RGB modlarını ve Custom RGB özelliğini aktif etmiş olacaksınız. Reddit'te bir sürü kişi bunu yapmış ve sorun yaşamamış,aynı şekilde ben de bir sorun yaşamadım.

Şimdi ise ESC sorununu halledelim:
Öncelikle bunun 2 yöntemi var; 1'incisi,MizarLab uygulamasından ayarlamak. Bu yöntemde bazen sorunlar çıkabiliyor bunu tavsiye etmiyorum. O yüzden direkt 2'nci yöntemi göstereyim:

Öncelikle SharpKeys adlı uygulamayı ve bu dosyayı indirelim. Ardından uygulamayı açıp Load keys diyip oradan indirdiğimiz dosyayı açalım. Ve panelde 2 tane seçenek çıkacak, önce birincisine tıklayın ve Write to Registery yapıp aynısını ikinci seçeneğe de yapıp uygulamayı kapatın ardından bilgisayarı yeniden başlatın.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. İndirdiğimiz SKL dosyası için @DTB hocama teşekkür ederim. Yaptığınız işlemlerden ben sorumlu değilim. İyi sosyaller!

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki hocam ben dediğiniz gibi Update yapsam sorun yaşar mıyım? Brick vesaire kesin midir? Reddit'te baktım brick klavyeyi tekrar sizin dediğiniz gibi Update yapıp düzeltenler varmış diye gördüm.

Ben yaptım brick olmadı. Olacağını da sanmıyorum.

Hocam bilemedim İngilizce yazıyordu ama sanırım soyle bir açıklama vardı mizarlab uygulamasında Update yaparken belirtilen dosyayı bulamayıp yarım bırakıyormuş işlemi siz ise direk başlamışsınız aslında çalışabilir gibi ama tedirgin oldum boş yere klavyeden olmayalım dedim kendimce.

Hocam bilemedim İngilizce yazıyordu ama sanırım soyle bir açıklama vardı mizarlab uygulamasında Update yaparken belirtilen dosyayı bulamayıp yarım bırakıyormuş işlemi siz ise direk başlamışsınız aslında çalışabilir gibi ama tedirgin oldum boş yere klavyeden olmayalım dedim kendimce.
Bende öyle demiştim başta ama sorun yaşayan görmediğim için direkt yaptım.

Bende öyle demiştim başta ama sorun yaşayan görmediğim için direkt yaptım.

Anlıyorum hocam araştırıp yazmışsınız teşekkürler. Eger deneyip çalışan arkadaşlar yazarlarsa olayın gün yüzüne çözüm olarak çıkacağını düşünüyorum. Hayırlı günler iyi sosyaller diliyorum.

Hocam sizde şu anda Custom RGB ve bazı RGB modları çalışmıyor değil mi?

Hocam şu an evde değilim lakin save yapinca calismiyor FN tuşları dahil araştırdım biraz Update istiyor diye gördüm biraz forumun derinliklerine inince sorunun sizin gibi guncellemem gerektiği kanaatindeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı