Mızar MZ60 nasıl modlanır?

Bütçe
1200

AliEfeDastemir

Hectopat
Daha fazla  
Mizar MZ60 sarı Switch klavyemin keycapsleri aşırı kalitesiz geliyor ve sarı Switch aşırı ses çıkartıyor. Switch ve keycaps önerilerinizi bekliyorum. İkisine toplam Max. 1200 TL ayırabilirim.

Evet Gateron V2 optical sarı Switch var.
Gateron KS-15 var yani. En kötü switchlerdendir. Ben KS-15'teki wobble'ı başka switchte görmedim diyebilirim. Optik klavye olduğundan çok fazla switch seçeneğiniz yok maalesef. İki seçenek sunuyorum; ya klavyeyi satın, ya da modlayın. Ben olsam ilana koyar satardım. Yapmışlığım da var.

Mod için;

-Dye-sub keycap öneririm. Sesi PBT keycape göre daha toklaştıracağı için MZ60'tan daha sağlıklı bir ses elde edebilirsiniz.

-Tape mod kesinlikle öneririm. Tape mod dediğimiz şey PCB'ye maskeleme veya boyacı bandı ile 2-3 kat bant yapıştırmaktır. Sesi gerçekten iyiletiriyor. En fazla 15 dakikanızı alır. Tape modu kesinlikle tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

-Foam Mod da öneririm. Pamukla yaparsanız en iyi sonucu alırsınız. Silikonla falan yapmaya uğraşmayın. Kasanın altı bölmeli olduğu için kalıp uydurmaya çalışmak zor olacaktır. MZ60'a foam malzemesi olarak en iyi seçenek pamuk olur.

PE Foam Mod yapmaya uğraşmayın. Optik PCB olduğu için PE foam yapmak aşırı zor ve optik PCB'ye PE foam yapmak için kullanılabilecek malzemeler kısıtlı olduğu için çok faydasını görmezsiniz.
Önerdiğiniz switch de KS-15. Kısacası aynı switchler. Keycapler de AliExpress'te 200TL daha ucuza alınabiliyor.

Son düzenleme:
Gateron KS-15 var yani. En kötü switchlerdendir. Ben KS-15'teki Wobble'ı başka Switch'te görmedim diyebilirim. Optik klavye olduğundan çok fazla Switch seçeneğiniz yok maalesef. İki seçenek sunuyorum; ya klavyeyi satın, ya da modlayın. Ben olsam ilana koyar satardım. Yapmışlığım da var.

Mod için;

-Dye-sub keycap öneririm. Sesi PBT keycape göre daha toklaştıracağı için MZ60'tan daha sağlıklı bir ses elde edebilirsiniz.

-Tape mod kesinlikle öneririm. Tape mod dediğimiz şey PCB'ye maskeleme veya boyacı bandı ile 2-3 kat bant yapıştırmaktır. Sesi gerçekten iyiletiriyor. En fazla 15 dakikanızı alır. Tape modu kesinlikle tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

-Foam Mod da öneririm. Pamukla yaparsanız en iyi sonucu alırsınız. Silikonla falan yapmaya uğraşmayın. Kasanın altı bölmeli olduğu için kalıp uydurmaya çalışmak zor olacaktır. MZ60'a foam malzemesi olarak en iyi seçenek pamuk olur.

PE Foam Mod yapmaya uğraşmayın. Optik PCB olduğu için PE foam yapmak aşırı zor ve optik PCB'ye PE foam yapmak için kullanılabilecek malzemeler kısıtlı olduğu için çok faydasını görmezsiniz.

Önerdiğiniz Switch de KS-15. Kısacası aynı Switch'ler. Keycapler de AliExpress'te 200TL daha ucuza alınabiliyor.

Cahilliğime verin hocam ben iyi sanıyordum.

Switch biraz pahalı geldi 65 parça 1500 TL'ye geliyor.

Gateron KS-15 var yani. En kötü switchlerdendir. Ben KS-15'teki Wobble'ı başka Switch'te görmedim diyebilirim. Optik klavye olduğundan çok fazla Switch seçeneğiniz yok maalesef. İki seçenek sunuyorum; ya klavyeyi satın, ya da modlayın. Ben olsam ilana koyar satardım. Yapmışlığım da var.

Mod için;

-Foam mod da öneririm. Pamukla yaparsanız en iyi sonucu alırsınız. Silikonla falan yapmaya uğraşmayın. Kasanın altı bölmeli olduğu için kalıp uydurmaya çalışmak zor olacaktır. MZ60'a foam malzemesi olarak en iyi seçenek pamuk olur.

pe foam mod yapmaya uğraşmayın. Optik PCB olduğu için pe foam yapmak aşırı zor ve optik PCB'ye pe foam yapmak için kullanılabilecek malzemeler kısıtlı olduğu için çok faydasını görmezsiniz.

Önerdiğiniz Switch de ks-15. kısacası aynı Switch'ler. Keycapler de AliExpress'te 200TL daha ucuza alınabiliyor.

Teşekkür ederim galiba satacağım.

Geri
Yukarı