ML 240 Cooler Master Fan sesi

Hkca
Peki hocam, ben bu sesin 2 fandan birinden geldiğine eminim. Aslında birinden fevkalade şüpheleniyorum. Ses en fazla onun yanına yaklaşınca artıyordu. Bu durumlara bakarak, başka bir şeyden şüphelenmemi gerektirecek bir durum var mı sizce? Dediğim gibi kasa sadec 5-6 gün kapalı kaldı. Kasanın bulunduğu yer, çekmece tarzı büyük bir şeyin üstü. Ev haliyle çekmecelerin açılıp kapanmasında olan titreşim mi diyeceğim ama, uzunca bir süredir de kasa aynı yerinde zaten. Sizin fikriniz nedir peki? Böyle bir ses olduğunu hatırlamıyorum. O yüzden bu şıkkı eliyorum. Bir de şu olabilir mi sizce; bu fan çoklayıcının anakart bağlanan kısmı kasanın dar olmasından dolayı biraz fazla bükülüp kablonun ucu atmıştı. Bir fan çalışıyor, diğeri çalışmıyordu. Bunu bir bilgisayarcıda lehimletip halletmiştik ve sorunsuz çalışmıştı. O lehimin üstündeki elktrik bandı hafif yerinden atmış, ama yine de tutuyor bundan sebep olur mu diyeceğim ama ses için, sonradan kesilmesi de garip. Sonuçta oradan her zaman akım geçiyor. Sanırım orada gelen bir ses değil.%99 o ses geldiği sırada kaynağının fan olduğunu düşünüyorum ben.

Hocam CM fanlari özellikle eski olan serilerinde bu ses ve motor sıkıntısı kronik gibi birşey. Sizden istediğim fanlarin kaç devirden sonra ses çıkarmaya başlaması. Bende ki ml240l fanlarini 800 devirde çalıştırıyorum anca o zaman ses gelmiyordu. 800 ve üstüne çıktığında kapalı sistem bir kasa olmasına rağmen çok uğultulu ses geliyordu. Sistem çalışkan fanlari ellerinizle durdurun o zaman daha net bir kanıya varabilirsiniz. Ufak tefek titresimlerin bu kadar etki edeceğini düşünmüyorum. Kaldı ki kasanın kendi ağırlığı ve fanlarin yapısı buna izin vermez. Kablolardan olacağını düşünmüyorum hocam. Kablolarda bir sıkıntı olsa fan çalışmazdı zaten

Hkca

Hocam CM fanlari özellikle eski olan serilerinde bu ses ve motor sıkıntısı kronik gibi bir şey. Sizden istediğim fanlarin kaç devirden sonra ses çıkarmaya başlaması. Bende ki ML240L fanlarini 800 devirde çalıştırıyorum anca o zaman ses gelmiyordu. 800 ve üstüne çıktığında kapalı sistem bir kasa olmasına rağmen çok uğultulu ses geliyordu. Sistem çalışkan fanlari ellerinizle durdurun o zaman daha net bir kanıya varabilirsiniz. Ufak tefek titresimlerin bu kadar etki edeceğini düşünmüyorum. Kaldı ki kasanın kendi ağırlığı ve fanlarin yapısı buna izin vermez. Kablolardan olacağını düşünmüyorum hocam. Kablolarda bir sıkıntı olsa fan çalışmazdı zaten

Hocam ön fanlar kaldı kontrol edilecek. Başka bir konu açtım. Onlardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Kontrol edip, sonucu yazacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı