ML kurulum sonrası görüntü donuyor!

tortorella

Hectopat
Yer
Antalya
Uzun uğraşlar sonunda Mac'i kurdum fakat açıldıktan hemen 1 dk sonra klavye ve fare donuyor. Daha doğrusu ben klavye ve fare donuyor sanıyordum fakat aslında olan şey ekranın donmasıymış zira saat falan da hiç hareket etmiyor...

Recep Baltaş hocam özellikle yorumunu bekliyorum...

• GIGABYTE GA-X48-DQ6
  • Intel® Core™2 Duo Processor E8400 3.0Ghz
  • SAPPHIRE VAPOR-X HD 4870 1GB GDDR5 256Bit PCI-E
  • OCZ Platinum DDR2 1066 MHz 4GB

Kurulum sonrası rehberde ne anlattıysan onu kurdum hocam elbette kendi donanımlarımı işaretleyerek. Zaten sadece ses kartı farklıydı yanlış hatırlamıyorsam rehberdekine göre...

Bu arada dediğin sürümü kurdum sanırsam...Apple store dan aldım.

O arkadaşın Multibeast listesini de bulmuştum daha önce ama rehbere biat etmek istedim...

Ben zaten şu an multibeastten bir şey yapamam. Malum 1dk içinde kitleniyor.

Başka bir çözüm yolu arıyorum mümkünse.

- - - Güncellendi - - -

"ATIConfig=xx" "xx" hedef ATI ekran kartının framebuffer modelidir.

şeklinde bir kodı buldum fakat o bahsi geçen framebuffer modelini bulamadım?
Bulsam bile işe yarar mı bu kod?
Evetse nasıl bulabilirim?

Güncelleme 2:

http://legacy.tonymacx86.com/wiki/index.php/Graphics_Card_Database burada HD4870 ile kuran 2 kişi var ve ikisi de GraphicsEnabler=Yes demiş ben No kullanarak açmıştım...
Acaba sorun bunla alakalı mıdır?
Eğer öyleyse ne yapmam lazım?

Güncelleme 3:

Sistemi USB'den boot edip Mountain Lion'u -v komutu ile açınca hiç bir sorun çıkmadığını fark ettim. Her şey olması gerektiği gibi...
Fakat şimdi de ben her seferinde USB'den boot edip bu komutu mu gireceğim sorusu dönüyor kafamda...

Güncelleme 4:

Bir üstte -v komutu ile açtığımı söylemiştim... Bu komutu girdikten sonra Multibeast açtım ve yukardaki arkadaşın anakartına yaptığı ayarları seçtim (önceki yüklediklerimi seçmedim zaten yüklü diye) ve normal bir şekilde boot ettim.
5 dakikadır gri apple simgesinin olduğu ekranda alttaki yuvarlark şey dönüyor...

Sanırım Multibeast ayarlarını geri almam lazım ama nasıl?

Güncelleme 5:

Yukardaki olumsuzluklara dayanamadım ve tekrar kurulum yaptım.
Masaüstüne erişip Multibeast kurulumu yaptım bu sefer tonymacx86 daki gibi..
Hala gri apple logosunun olduğu sayfada yuvarlak şey dönüyor...

Şu işte yaşanacak ne kadar sorun varsa hepsini yaşadım. Muhtemelen çözümü çok basit ama ilgilenen yok...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı