ML240 alınır mı?

Makaleler
8
Merhaba,

Cooler Master Masterliquid ML240 modelini almayı düşünüyorum 3900X için. İnternette fan ile ilgili problemler duydum. Fan bu kadar yüksek ses çıkartıyor mu gerçekten? Soğutma performansı nasıl? Modart PC kanalında ML240 videosunda yorumlarda Kraken X62'i ile soğutma performansı aynı demiş, doğru mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim. İlk defa kullanacağım da sıvı soğutma, bazı yerlerde içindeki sıvı ısındıktan sonra işlemciyi soğutamadığından bahsedilmiş. Sıvı soğutmalarda bu oluyor mu?

Teşekkür ederim. İlk defa kullanacağım da sıvı soğutma, bazı yerlerde içindeki sıvı ısındıktan sonra işlemciyi soğutamadığından bahsedilmiş. Sıvı soğutmalarda bu oluyor mu?
Öyle bir durum yaşamadım. Ömürleri uzun oluyor, 3-4 sene gibi bir süre. Sonra sıvı değişimi gibi bir olayı vardı sanırsam. Ben hiç değiştirmedim öncekinde sıcaklık problemi yaşamadım.

Aslında genel olarak baktığınız da iyi bir soğutucu fakat daha bugün fanları ile ilgili yine bir konu vardı. Yani fanlar bir süre sonra acayip ses yapıyor. Bu sizin için bir sorun olmayacaksa ya da bozulunca 2 tane fan alırım derseniz iyi bir soğutucu. Muadillerinden aynı fiyata olan varsa onları değerlendirdbilirsiniz.

Benim şuan ki kullandığım sıvı soğutucudan memnunum. Corsair H100x tavsiye ederim.

Merhaba,

Cooler Master Masterliquid ML240 modelini almayı düşünüyorum 3900X için. İnternette fan ile ilgili problemler duydum. Fan bu kadar yüksek ses çıkartıyor mu gerçekten? Soğutma performansı nasıl? Modart PC kanalında ML240 videosunda yorumlarda Kraken X62'i ile soğutma performansı aynı demiş, doğru mudur?

Bana çok gerçekçi gelmedi. En başta X62 280 mm bir soğutucu, ml240 cooler master markasının giriş seviye bir soğutucusu. Eğer almakta kararlı iseniz ml240 v2 şubat sonuna kadar geliyor.

ML240R mi ML240L mi? Fanları hız ayarı ile kontrol edip ses sorununu halledebilirsiniz. Bir de sıvı soğutmalar genellikle kasanın üst kısmına takılıyor. Bu da kasanın içinde ısınan ve yükselen havanın radyatöre etkisi daha çok demek. ML240R sıvı soğutmayı kasanın ön kısmına, içeri hava alan fanların arkasına monte ettim. Hemen radyatörün arkasına da 2 fan ile radyatöre gelen hava kasa içine iletiliyor. Sanırım pull-push yada push-pull dedikleri sistem. Böyle daha verimli ve sessiz çalıştığını gözlemledim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı