ML240LV2 sıvı soğutma fan hızı ayarları

459349

Decapat
Öncelikle hayırlı Ramazanlar. Konu başlığında belirttiğim gibi sıvı soğutmam ML240LV2'ye fan hızı ayarı yapmak istiyorum bana göre biraz sesli çalışıyor fan ayarları şu anda otomatikte fakat işlemcim 5600X olduğu için voltaj yükselmesi olduğu için hemen fan hızı artıp azalıyor bu durumda beni rahatsiz ediyor. Şu an otomatik fan ayarlarında 10 dk'lik yük testinde maksimum 63 derece gördü fan hızı 1300 RPM'de iken. Bunu biraz düşürüp iki üç derece artsın mantığı bakıyorum. Bana bir fan eğrisi önerebilir misiniz? @Sir Benjamin aşağıda attığım fan hızı degerleri iyi midir? @Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220402-121038_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220402-121038_Samsung Internet.jpg
    32,1 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Fan eğrisini kendinize göre yapmanız en mantıklısı, ama öneri isterseniz 2. eğri noktası için 68 derece için 50% yapıp deneyebilirsiniz. Kalan eğrileri de buna göre ayarlayın.

55-70 eğrisi biraz fazla olmuş, 50-60% arası yeter.

Daha iyi, hala biraz agresif ama sesli gelirse düşürürsünüz zaten.

RPM bakmadım da ses yani Valorant'i kulaklıklı oynadığım için çok duymuyorum ama bir tik sesli ama Forza gibi oyunlar daha sessiz.
@Sir Benjamin elimi radyatör e koyunca orası sıcak oluyor normal mi?

Son düzenleme:
İşlemcinin ısısı oraya transfer oluyor, fanlar da oradaki ısıyı atıyor ve sonucunda ele sıcaklık hissi geliyor. Bir sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı