ML240LV2 sıvı soğutma fan hızı ayarları

@Sir Benjamin eski adıyla tlp malum yaz ayına girdik bende fanları dusuk devirde kullandığım için işlemci sıcaklığı bir hayli arttı Valorant'ta 68 dereceyi gördü bende Core performans Boost kapattım bir sıkıntı olur mu?

Zaten monitör 144 Hz 144 FPS fen fazlası görmemin bir anlamı yok bence.

Zaten monitör 144 Hz 144 FPS fen fazlası görmemin bir anlamı yok bence.

Input lag oluyor ama, fazlasini gormek input lag icin onemli.

68 derece telas yapmalik bir sicaklik degil, ses sorun olmazsa yap BIOS'tan yeterli bir fan egrisi CPB acik kullan.

Fan eğrisi yapılı zaten default BIOS fan hızı açsam daha serin çalışır ama daha seslide çalışır.

Önerdiğin varsa yapayım

Input lag oluyor ama, fazlasini gormek input lag icin onemli.

68 derece telas yapmalik bir sicaklik degil, ses sorun olmazsa yap BIOS'tan yeterli bir fan egrisi CPB acik kullan.

CPB açık PBO kapalı mı yapayım.

@Sir Benjamin

Fan eğrisi yapılı zaten default BIOS fan hızı açsam daha serin çalışır ama daha seslide çalışır.

Önerdiğin varsa yapayım

CPB açık PBO kapalı mı yapayım.

@Sir Benjamin
?

0-40 derece %20
40-55 derece %40
55-70 derece %70
70-100 derece %100
Yaptım iyi mi @Sir Benjamin.

Şuanda bende pbo ile cpb kapalı hangisini açayım
@Sir Benjamin

Son düzenleme:
CPB'yi ac, PBO kapali kalsin. Fan egrisi biraz agresif gibi 3. evrede, 55-60% arasi bir sey yeter.

PBO islemcinin sinirlarini biraz daha zorlamaya yarayan bir ayar, kapali olursa CPB'nin sinirina kadar cikar islemci.

Sadece CPB açık yapıyorum.

Çok teşekkürler iyi geceler.

@Sir Benjamin termal macun değiştirme kararı aldım önerdiğin var mı?

Bu model iyi midir?

@Sir Benjamin oyuna girerken işlemci sıcaklığı çok yükseliyor 68 gördüm normal mi?

Son düzenleme:
68, yuksek, dusundurucu...

Yuksek bir sicaklik degil.

Normal, ani yuk biniyor, islemci isiniyor, fanlar devreye giriyor, sicaklik dusuyor. Siralama bu.

Geri
Yukarı