MLD M300 SSD yazma hızı düşüyor

Hasan SAĞLAM

Decapat
Merhaba arkadaşlar. MLD M300 1TB 3300 MB/s-3100 MB/s M.2 SSD aldım. Yaptığım testte 2100 okuma 1700 yazma alıyordum. Windows bu SSD'de kurulu bazı oyunlarım da aynı şekilde. SSD'nin kapasitesi 930 GB idi ve şu anda 450 GB kadarı boş. Bu SSD'nin içinde büyük bir oyun dosyası olan GTA 5 klasörünü kopyalayıp aynı yere yapıştır dediğim zaman ilk önce 600-700 MB/s ile yazmaya başlıyor ve %10'luk bir kısımdan sonra 25-30 MB/s'lere düşüyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Anakart modelim Gigabyte B450M Gaming. Resimde gördüğünüz gibi okuma da düşük ama yazma daha da çok düşük. Tüm driver ve chipsetler güncel durumdadır.

Dosya Ekleri

• deneme2.jpg
    deneme2.jpg
    99,4 KB · Görüntüleme: 266
Son düzenleyen: Moderatör:
Diskin içinde kopyalama yaparsanız düşme normaldir. Hakkında pek bilgi olmayan bir SSD. Bu kadar dayanıyordur yükte.
Boşta iken test yapınca normalse sorun yok.

CrystalDiskMark açık değilken de bu değerlerde seyrediyor. Sizden ricam DRAM olan 1000-2000 TL arası olan iyi bir M.2 SSD var mı önerebileceğiniz?

Diskin içinde kopyalama yaparsanız düşme normaldir. Hakkında pek bilgi olmayan bir SSD. Bu kadar dayanıyordur yükte.

Boşta yazdığım gibi 2100'e 1700 civarı bir performans sağlıyor ama boşta verdiği o değerler ne işime yarar?

Teşekkürler.

Boşta iken olan hızı benim ne işime yarar ki asıl ihtiyacım olduğu yerde işe yaramadıktan sonra? James Donkey'in SATA SSD'sini de kullanıyorum. Vadettiği hızı veriyor kopyalama işlemlerinde falan da ama bu bayağı hayal kırıklığına uğrattı.

Yeni konular

Geri
Yukarı