mm711 vs DeathAdder V2

Kozbisov_

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Dostlar selam, uzun bir süredir mouse arayışındayım. Son 5 yıldır G502 kullanıyorum ama artık hantal bir mouse olduğunu düşünüyorum. FPS odaklı rekabetçi oyunlar oynuyorum, onun dışında kurgu ve Photoshop ile ilgileniyorum. Başlıkta yazdığım iki mouse arasında kaldım. Elim 19.5 X 9 cm ölçülerinde. Cooler Master mm711'in elime küçük gelebileceğini düşünmüyor değilim ama G502'yi bile fingertip/palm arası tutuyorum. Öte yandan DeathAdder V2'de fazla mı büyük gelir diye çekiniyorum. Evet mm711 ile DeathAdder V2'nin pek karşılaştırılamayacağını biliyorum ancak bu konuda düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni Basilisk (V2 olanı) Logitech G502 ile nerdeyse birebir aynı boyut olarak.

Fingertip şeklinde her fareyi tutması kolay aslında, palm gibi kişinin seçenekleri daraltmıyor. O CoolerMaster'lar da iyi aslında.

Ben kendim çift tıklama illetinden bıktığımdan yeni nesil Razer'lara yöneldim hep.
Bugüne kadar hiç çift tıklama sorunu yaşamadım açıkçası o yüzden bilemiyorum. Muhtemelen alacağım herhangi bir mouse ile rahat edeceğim boşuna dert ediyorum kendime ama bunca parayı veriyorken içim rahat etsin alabileceğimin en iyisini alayım diyorum :)

MM711 satın almıştım, g303 den geçtiğim için çok rahat gelmişti, ama maalesef sağ tuş çift tıklıyor diye servise göndermek durumunda kaldım, servis sorun yok raporu tutmuş geri gönderdi, ben de tekrar servise gönderdim. İleride sorun yaşaman durumunda CM servisi kalite kontrol sorunlarının değişim kapsamında olduklarından haberi yok, kısace garanti konusunuda göz önünde bulundurmanı öneririm. Cooler Master, sınıfta kaldı benim için.

Son düzenleme:
DeathAdder seçeneğini eledim gibi ama bu sefer de aklıma Viper Mini girdi. İkisi de birbirine çok yakın modeller ancak memlekette teşhir ürünü barındıran hiçbir mağaza bu ürünleri satmıyor maalesef, dolayısıyla deneme fırsatım yok kafayı yiyeceğim :)

@Cooler Master Türkiye ilgili ürününüzü deneyebileceğimiz bir mağaza var mıdır?

DeathAdder seçeneğini eledim gibi ama bu sefer de aklıma Viper Mini girdi. İkisi de birbirine çok yakın modeller ancak memlekette teşhir ürünü barındıran hiçbir mağaza bu ürünleri satmıyor maalesef, dolayısıyla deneme fırsatım yok kafayı yiyeceğim :)

@Cooler Master Türkiye ilgili ürününüzü deneyebileceğimiz bir mağaza var mıdır?

Itopya'da var ancak orada da Corona'dan dolayı deneyemezsiniz. Şuan deneyebileceğiniz bir bayi yok maalesef.

Viper mini gerçekten başarılı bence. Fiyat/performans oranı da epey yüksek. Yüksek LOD sorununu fazla büyütmeyin. Yazılım ve ufak bir mod ile iyileştirilebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı