MMORPG oyun önerisi

Yorumlarınızı okuduğum kadarıyla bence Final Fantasy 14 bence sizin için en iyi tercih olur. Başka alternatif pek yok. Bence şuan en iyi 4 MMORPG
-Final Fantasy 14
-WOW
-New World
-TES Online

Haberiniz vardır belki en büyük WoW yayıncıları oyunu bıraktı. Yüz binlerce oyuncu da bir ayda eridi gitti WoW'da. Hem Blizzard'daki cinsiyetçi baskı vs skandallar hem de geliştirici ekibin oyuncuları zerre dikkate almaması en büyük sıkıntılar şu anda. WoW'a başlamak için pek doğru zaman olmayabilir. Halihazırda Gametime'ı devam eden oyuncular belli serverlarda oturma eylemi falan yapıyorlar şu an. Komik ama gerçek. Kimileri de benim gibi 14 senenin ardından bile bıraktı oyunu.

Bu akşam itibarıyla elyon çıkış yapıyor. Bir göz atabilirsiniz. Fena durmuyor. Kakao Games yaptı oyunu. Black Desert'a büyük oranda benziyor ama nihayet grup, party, dungeon, RAID sistemleri gelmiş hali diyebiliriz.

Bunun dışında guild wars 2, ücretsiz başlanabilmesi ve aylık ücretinin olmaması açısından iyi bir alternatif. Beğenirseniz paketlerini alırsınız zaten. Ki şu sıralar ben de sardım. Cidden güzel bir oyun. Ayrıca Blizzard'daki skandallar sonrası aşırı derecede yeni oyuncu geldi ve tekrar dönenler olmuş.

albion Online (eğer bu tarzı seviyorsanız) ücretsiz alternatif.

Elder Scrolls Online yine düşünülebilir. Ama ben bir türlü ısınamadım şahsen. Fazla kalas geliyor nedense bana.

Lost Ark ben de dahil pek çok insan bekliyor. Gerçekten dolu bir oyun gibi görünüyor. Rusya sunucusunu deneyimleyen birkaç arkadaşım var. Hepsi çok severek oynamışlardı. Ama biraz zamanı var ne yazık ki. Ancak şahsen, çıktığı zaman çok ciddi bir kitleyi kendine çekeceğini düşünüyorum. Çünkü her türden MMORPG severi bağlayabilecek derinliğe sahip gibi.

New World var tabii yeni olarak. Online Mount & Blade havası verdi bana. Bence bir MMORPG daha derin ve pek çok skille, yetenek ağaçlarına sahip olmalı. Biraz kompleks olmalı yani. Evet bu oyun kolay öğrenilebilir ve rahat bir oyun ama MMORPG bağlamında beni pek tatmin etmedi.

Final Fantasy 14. WoW'un yüz binlerce oyuncu kaybetmesinin ardından guild wars 2 ve FF14 adeta patladı oyuncu sayısı olarak. Bir sürü yeni başlayan ve tekrar dönüş yapan var. Geliştirici ekip oyunla çok ilgili. Guild wars 2 ile FF14 cidden geliştiricilerin oyuncuları dinlediği ve isteklerine yanıt verdikleri oyunlar. Tek sıkıntısı aylık ücretinin olması.

Evet galiba FF14 başlayacağım başka hoşuma giden bir oyun bulana kadar bugün bir demosunu deneyeyim kısıtlama olmaması iyi demosunda.

Haberiniz vardır belki en büyük WoW yayıncıları oyunu bıraktı. Yüz binlerce oyuncu da bir ayda eridi gitti WoW'da. Hem Blizzard'daki cinsiyetçi baskı vs skandallar hem de geliştirici ekibin oyuncuları zerre dikkate almaması en büyük sıkıntılar şu anda. WoW'a başlamak için pek doğru zaman olmayabilir. Hali hazırda gametime'ı devam eden oyuncular belli serverlarda oturma eylemi falan yapıyorlar şu an. Komik ama gerçek. Kimileri de benim gibi 14 senenin ardından bile bıraktı oyunu.

Bu akşam itibariyle Elyon çıkış yapıyor. Bir göz atabilirsiniz. Fena durmuyor. Kakao Games yaptı oyunu. Black Desert'a büyük oranda benziyor ama nihayet grup, party, dungeon, raid sistemleri gelmiş hali diyebiliriz.

Bunun dışında Guild Wars 2, ücretsiz başlanabilmesi ve aylık ücretinin olmaması açısından iyi bir alternatif. Beğenirseniz paketlerini alırsınız zaten. Ki şu sıralar ben de sardım. Cidden güzel bir oyun. Ayrıca Blizzard'daki skandallar sonrası aşırı derecede yeni oyuncu geldi ve tekrar dönenler olmuş.

Albion Online (eğer bu tarzı seviyorsanız) ücretsiz alternatif.

Elder Scrolls Online yine düşünülebilir. Ama ben bir türlü ısınamadım şahsen. Fazla kalas geliyor nedense bana.

Lost Ark Ben de dahil pek çok insan bekliyor. Gerçekten dolu bir oyun gibi görünüyor. Rusya sunucusunu deneyimleyen birkaç arkadaşım var. Hepsi çok severek oynamışlardı. Ama biraz zamanı var ne yazık ki. Ancak şahsen, çıktığı zaman çok ciddi bir kitleyi kendine çekeceğini düşünüyorum. Çünkü her türden MMORPG severi bağlayabilecek derinliğe sahip gibi.

New World var tabii yeni olarak. Online Mount & Blade havası verdi bana. Bence bir MMORPG daha derin ve pek çok skille, yetenek ağaçlarına sahip olmalı. Biraz kompleks olmalı yani. Evet bu oyun kolay öğrenilebilir ve rahat bir oyun ama MMORPG bağlamında beni pek tatmin etmedi.

Final Fantasy 14. WoW'un yüz binlerce oyuncu kaybetmesinin ardından Guild Wars 2 ve FF14 adeta patladı oyuncu sayısı olarak. Bir sürü yeni başlayan ve tekrar dönüş yapan var. Geliştirici ekip oyunla çok ilgili. Guild Wars 2 ile FF14 cidden geliştiricilerin oyuncuları dinlediği ve isteklerine yanıt verdikleri oyunlar. Tek sıkıntısı aylık ücretinin olması.
Tüm bu olanların yanında sizle geçen hafta konuştuğumuz üzere ben nedense WoWdan kopamadım,bilemiyorum diğerleri güzel gelmiyor,özellikle GW2yi öven var baya.

Tüm bu olanların yanında sizle geçen hafta konuştuğumuz üzere ben nedense WoWdan kopamadım,bilemiyorum diğerleri güzel gelmiyor,özellikle GW2yi öven var baya.
Alışkanlıklar kolay bırakılmıyor :) Benim için de zor oldu bunca seneden sonra. Çünkü WoW çok başka bir tat. Alışınca bırakması zor geliyor. Ben de epey özledim ilk birkaç gün. GW 2 ise animasyon ve skill efektleri konusunda biraz zayıf olsa da şu an WoW oynamayanlar için güzel bir alternatif. Evreni, bölüm tasarımları, hikaye anlatımı ve ödüllendirme mekaniği çok iyi. Oyuncu attığı her adımda aldığı ödüller sayesinde mutlu oluyor. Ve daha önce de belirtmiştim yanlış hatırlamıyorsam. Oyunun o sakin ve huzurlu yapısı çok hoşuma gitti benim.

Vakit öldürmek istersen WoW Private Serverleri deneyebilirsin. Ben Warmane'de oynuyorum, bildiğim kadarıyla oyuncu sayısı en yüksek olan Private Server şu an o. Oyunun eski ama en çok sevilen ek paketlerinden olan Wrath of The Lich King paketini oynuyorsun. Bazı yeni sınıflar vesaire yok ama yine de zaman geçirmek için güzel. Ücretsiz WoW oynamak için güzel bir alternatif.

Vakit öldürmek istersen WoW Private Serverleri deneyebilirsin. Ben Warmane'de oynuyorum, bildiğim kadarıyla oyuncu sayısı en yüksek olan Private Server şu an o. Oyunun eski ama en çok sevilen ek paketlerinden olan Wrath of The Lich King paketini oynuyorsun. Bazı yeni sınıflar vesaire yok ama yine de zaman geçirmek için güzel. Ücretsiz WoW oynamak için güzel bir alternatif.
İlk defa oynayacaklar için güzel bir server mi?

Ben dün erişime açılan ELYON'u indiriyorum şu an. İlk tanıtıldığında ücretliydi ama şu an ücretsiz. Bakalım nasıl olacak. Siz de bir göz gezdirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı