MMORPG oyun tavsiyesi

eggy ladd

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, çocukluğumdan beri çoğunlukla FPS oyunları oynuyorum. Farklı türde oyunlar oynamayı seviyorum, özellikle FPS ve TPS oyunlarına düşkünlüğüm var(hem Online hem hikaye modlu). Yıllardır Diablo gibi oyunları görüyorum ve insanların bu oyunları ne kadar sevdiğini biliyorum fakat kendim hiç denemedim. Bu tarz oyunlara bir şans vermek istiyorum. Arkadaşımla Diablo 3 almayı planlıyoruz fakat oyunu anlayıp alışabileceğimden emin değilim. Bu durumda malum bir hayli parayı boşuna ödemiş olacağım. Sizce, bu tarz oyunlara hiç oynamamış birisi olarak ne kadar sürede alışabilirim? Fiyatı uçuk olmayan güzel bir oyun önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, çocukluğumdan beri çoğunlukla FPS oyunları oynuyorum. Farklı türde oyunlar oynamayı seviyorum, özellikle FPS ve TPS oyunlarına düşkünlüğüm var(hem Online hem hikaye modlu). Yıllardır Diablo gibi oyunları görüyorum ve insanların bu oyunları ne kadar sevdiğini biliyorum fakat kendim hiç denemedim. Bu tarz oyunlara bir şans vermek istiyorum. Arkadaşımla Diablo 3 almayı planlıyoruz fakat oyunu anlayıp alışabileceğimden emin değilim. Bu durumda malum bir hayli parayı boşuna ödemiş olacağım. Sizce, bu tarz oyunlara hiç oynamamış birisi olarak ne kadar sürede alışabilirim? Fiyatı uçuk olmayan güzel bir oyun önerir misiniz?
Metin2 candır. Kimileri Metin2 öldü diyor fakat ölmedi. PVP serverlar hâlâ baya kalabalık. Tavsiye ederim.

Ama şunu baştan belirteyim; Metin2 çok emek isteyen bir oyun. Sabır ister. 10-20k metin kesmek zorunda kalacaksınız güçlenmek için. Tabi bu az bile. Emek veririm diyorsanız Metin2 derim.

Uyarıyı verdik.. Metin 2 daha kötü. :D
1.6 ve Metin 2 özetler hayatımı.
10 saat aralıksız farm yaptığımı hatırlıyorum 😀. Artık internet bağımlılığı tedavisi görüyorum. Bilgisayarı azaltmaya çalışıyorum ancak evde aylak aylak oturuyorum ve canım sıkılıyor. Mecburen vakit geçirecek bir şeyler arıyorum .

10 saat aralıksız farm yaptığımı hatırlıyorum 😀. Artık internet bağımlılığı tedavisi görüyorum. Bilgisayarı azaltmaya çalışıyorum ancak evde aylak aylak oturuyorum ve canım sıkılıyor. Mecburen vakit geçirecek bir şeyler arıyorum .
Pandemi olduğu sürece biraz zor o iş hocam. Bütün günüm burda geçiyor. Arada felsefe kitapları okuyorum ama oda PDF yani. :D

World of Warcraft, BDO, elo, eve Online.

WoW için aylık para vermeyi mantıklı bulmuyorum, özellikle bu oyunları neredeyse hç oynamamışken. Ama diğer oyunlara bakacağım, teşekkür ederim :).

Metin2 candır. Kimileri Metin2 öldü diyor fakat ölmedi. PvP serverlar hâlâ bayağı kalabalık. Tavsiye ederim.

Ama şunu baştan belirteyim; Metin2 çok emek isteyen bir oyun. Sabır ister. 10-20k metin kesmek zorunda kalacaksınız güçlenmek için. Tabi bu az bile. Emek veririm diyorsanız Metin2 derim.

Metin2'yi ortaokul zamanlarımda deliler gibi oynadım. O zamanlar çok severdim, fakat firmanın paragözlülüğünden dolayı yaptığı yenilikler oyunu bitirdi benim için. Daha sonra da hiç bu tarz bir oyun oynamadım sanırım. Şu anda hangi MMORPG sevene sorsam Metin2 bomboş oyun, çoğu oyun onun bin katı iyi gibi yorumlar yapıyorlar zaten. Zevk meselesi tabii, fakat Metin2'ye o kadar nefretim var ki dünyanın en iyi oyunu olsa da başlamam herhalde :D.

Pandemi olduğu sürece biraz zor o iş hocam. Bütün günüm burada geçiyor. Arada felsefe kitapları okuyorum ama oda PDF yani. :D

Ben de günde saatlerce ödev yapıp, kalan kısımda kız arkadaşımla takılıyorum. Ama malum pandemi dönemindeyiz, evden çıkamıyoruz. Günde yaklaşık 3-4 saat oyuna gidiyor gene :D.

Geri
Yukarı