MMORPG tavsiyesi

t0sk4

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bu türe çok evvelden başladım. Son 3-5 senedir tadında bir MMORPG bulamadım. Tabii türün ölmekte olması ile de direkt alakalı bir durum. Var mı şöyle mobil kafasında olmayan, oyuncusu yeterli, biraz mob kesmeli (tamamen görev ağacından akan ve kafa bulandırmalık olmayan), P2W azaltılmış kıvamda, aylık ödeme yerine tek seferlik p2p şeklinde, PvP PvE dengesi olan (sırf PvE yapacak olsam girer bir Single oyunda da tatmin olurum) ve biraz daha old school kalabilmiş bir MMORPG?

Denendi ⬇️

Aion
Albion Online
Allods Online
Black Desert Online
Blade & Soul
DC Universe Online
Dragon Nest
The Elder Scrolls Online
Guild Wars 2
Hero Online
Knight Online
The Lord of the Rings Online
Lost Ark
Metin2
Neverwinter
New World
Rappelz
RF Online
Rift
Runes of Magic
Twelve Sky 2 ( karahan )
World of Warcraft

Bunlar oynadıklarımdan hatırladıklarım (Viki'de listesi var).
Burada olmayan oynadığım yine birçok MMORPG var. Şimdilik açtım bir liste AA bunu oynadım bunu da oynamıştım diyerek aldım bunları. Yoksa farklı listelerde farklı onlarca oyun daha bulurum oynadığım.

Evet ben de biliyorum şu an ölü bir tür MMORPG (MOBA ve FPS'ler dolayısıyla pabucu dama atıldı).
Rica ederim top oyunları önermeyin (WoW, ESO, GW2, FF14, Lost Ark, Swtor, Runescape ve Oschool U, BDO, New World gibi zirvedekiler).

New World henüz taze, onu dene diyenler için bir 100-150 saatim var fakat Run Simulator idi. Bıraktım binek getirdiklerinde dönerim bir bakarım demiştim ama binekleri DLC ile getirmişler. DLC'yi de 490 TL yapmışlar. Eşeğe binmek için de 490 TL vermem bu saatten sonra. Zaten serverları 5-6 bin oyuncu arasında.
FF14 Full PvE neredeyse
ESO sarmıyor bir türlü halbuki Skyrim'i 3 defa bitirmiş adamım.
BDO Zulüm Grind -> En son gemi ile ticaret yapıyordum. Baktım ki menada elin Ara'ı basıyor parayı xXğralXx oluyor. Saldım enerji yüzünden. Ağız tadıyla Life skill yapamamayı vs saymıyorum.
Lost Ark için yeterince kendimi aşağılanmış hissetmiyorum ki bir karakter beslemek için 9 alt karakter açıp sanal kölelik yapayım.

Yorulduk, ciğerimiz soldu 2023'te MMORPG aramaktan. Çok değil işten gelince hafta içi şöyle 2-3 saat takılmalık hafta sonu gömmelik bir MMORPG istediğim.
Yok mu şöyle adam gibi bir MMORPG? LoL MMORPG beklerken harman kaldık.

Hocam aynı sorun bende de var fakat oynanacak oyunlar top diye sınıfladığınız oyunlar diğerleri çok vasat ki o yüzden oynanmıyor. Tek çare wow ya da bdo çok da pahalı değil şuan da marketing sistemi.

Star Wars teması ilginizi çekiyorsa Electronic Arts’ın yaptığı Star Wars The Old Republic var. EA oyunları genelde güzeldir.

Bu tür artık ne yazık ki öldü. Oyuncu sayısı maksimum 3 ay kurtarıyor. Çünkü temelde sıkıntısı geride kalan ve yeni başlayan oyuncuların eski oyunculara yetişememesi. Bu sebeple oyuncu kaybı kaçınılmaz oluyor.

Mobil oyun kafası olmasın demişsin ama şu an en canlı sunucular bence Diablo Immortal'da. PC'den, telefondan oynarsın. Kontrolcü desteklidir.

Para sorun değil dersen Diablo 4 bir seçim olabilir. En azından zevkine göre sezonluk ya da ebedi diyar karakter oluşturabilirsin. Uzun ömürlü olur. PvP odaklı değil ama PvP var tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı