MMORPG Oyun tavsiyesi

Eğer gerçek para ile karakter al-sat, eşya sat işine girmeyecekseniz World of Warcraft hala dimdik ayakta.

Hem %100 emek ile bir yerlere geliyorsunuz hem de bir sürü ırk-sınıf var. Hepsini öğrenmek ayrı bir keyif, bir tanesinde uzmanlaşmak ayrı bir keyif. Çok detaylı olmasa da meslek sistemi var.

Tavsiye ederim.
World of Warcraft dediğiniz gibi ilgimi çekti ama, aşırı pahalı aylık abonelik sistemi :(

World of Warcraft dediğiniz gibi ilgimi çekti ama, aşırı pahalı aylık abonelik sistemi :(
Şöyle ki oyunu almak, ilk kez üyelik açtırmak maalesef ciddi bir para demek. :(

Ama sonrasında oyun içinde gold kasarak aboneliğinizi devam ettirebilirsiniz. Tabii son seviyeye ulaşmak, oyunu tanımak vs derken bu goldu kasabilecek duruma gelmeniz 2 ayı bulur. Eğer bu 2 ayda maddi olarak zorlanmazsanız sonrası daha kolay olacaktır.

2 ay için ise, aşağı yukarı 500-600 TL gibi bir fiyat çıkıyor önümüze. Paketleri almak, 1 veya 2 aylık ekstra oyun zamanı almak maalesef döviz yüzünden çok pahalı geliyor.

Ancak dediğim gibi bu 2 aydan sonra 4-5 günde 180.000 gold(oyun parası) ile oyun içinden alabildiğiniz yani 13 Euro veya 30 günlük oyun süresi eden WoW Token'ı kasmak zor değil. 4-5 gün sağlam kasıp 25 gün eğlenebilirsiniz bu mantıkla. 1 ay oynamak için 4-5 gün feda edilir mi diye sorarsanız, bence WoW için edilir.

Şöyle ki oyunu almak, ilk kez üyelik açtırmak maalesef ciddi bir para demek. :(

Ama sonrasında oyun içinde gold kasarak aboneliğinizi devam ettirebilirsiniz. Tabii son seviyeye ulaşmak, oyunu tanımak vs derken bu goldu kasabilecek duruma gelmeniz 2 ayı bulur. Eğer bu 2 ayda maddi olarak zorlanmazsanız sonrası daha kolay olacaktır.

2 ay için ise, aşağı yukarı 500-600 TL gibi bir fiyat çıkıyor önümüze. Paketleri almak, 1 veya 2 aylık ekstra oyun zamanı almak maalesef döviz yüzünden çok pahalı geliyor.

Ancak dediğim gibi bu 2 aydan sonra 4-5 günde 180.000 gold(oyun parası) ile oyun içinden alabildiğiniz yani 13 Euro veya 30 günlük oyun süresi eden WoW Token'ı kasmak zor değil. 4-5 gün sağlam kasıp 25 gün eğlenebilirsiniz bu mantıkla. 1 ay oynamak için 4-5 gün feda edilir mi diye sorarsanız, bence WoW için edilir.
Bu bilgi için çok teşekkür ederim, böyle bir sistem olduğunu bilmiyordum. Bu söylediğinizi değerlendireceğim, WoW almaya daha sıcak bakıyorum şimdi. :)

Metin2 ölmedi pvp serverlar hala yaşatıyor ama GameForge şirketi sağolsun kendi ayağına sıkıyor sürekli. Pvp sunucuları kapattırıyor. DDoS saldırısı yapıyor. Youtube ve twitch üzerinden pvp videoları çeken ve yayınlayan kişilerin kanallarına telif atıp kanalını kapattırıyorlar. Metin2 Offical sunucusu gördüğüm en Pay2win ve daha fazla para için her şeyi yapabilecek bir oluşum.

Metin2 ölmedi pvp serverlar hala yaşatıyor ama GameForge şirketi sağolsun kendi ayağına sıkıyor sürekli. Pvp sunucuları kapattırıyor. DDoS saldırısı yapıyor. Youtube ve twitch üzerinden pvp videoları çeken ve yayınlayan kişilerin kanallarına telif atıp kanalını kapattırıyorlar. Metin2 Offical sunucusu gördüğüm en Pay2win ve daha fazla para için her şeyi yapabilecek bir oluşum.
Gameforce'nin bu kadar çirkef olduğunu bilmiyordum, pvp sunuculara telif atmak nedir.

Gameforce'nin bu kadar çirkef olduğunu bilmiyordum, pvp sunuculara telif atmak nedir.
Ben Ocak 2017'den Haziran 2019'a kadar metin2 pvp youtuber'lığı yaptım. 100 bin aboneye yaklaşmıştım. Günlük videolar atıyordum ve günlük izlenmem ortalama 50bin di. Metin2 Türkiye ofisinin dikkatini çektik. Direkt tüm videolara ihtar atıp metin2 pvp'de belli bir kitleye gelmiş kişilerin kanallarını kapattılar. Hepimiz farklı kanallar açıp tekrar denedik ama ortalama 3 gün içinde tekrar telif atıp sürekli kapattılar. Bende Türkiye sunucusunu oynayacağıma komple bırakırım dedim ve daha girmedim. Bu olayı şöyle düşün. Twitch'de şuan bir GTA 5 RP furyası var. Rockstar Games'in kalkıp GTA5 RP sunucularında oynayan yayıncıların kanallarını kapattığını düşün. Bu böyle birşey.

Bu sene içerisinde çıkacak olan Rise Online var. 30.08.2020 de ön gösterim yapıldı, Knight Online ile büyük ölçüde benzerlik taşıyor ve yerli bir oyun. Ben onu bekliyorum, sende bir göz atabilirsin. Oyun henüz açılmadı.

Geri
Yukarı